از فرش تا ثروت: خرده فروش فرش بریتانیا استاندارد بیت کوین را پذیرفته است


با تورم بالا و کاهش نرخ بهره بانکی بریتانیا، کسب‌وکارهای کوچک بریتانیا به راه‌حل‌های جدیدی برای صرفه‌جویی در پول روی آورده‌اند.

یک خرده فروش آنلاین فرش و کفپوش مستقر در بریتانیا، بیت کوین (BTC) را خریداری کرد و آن را در ترازنامه خود قرار داد، به دنبال تسلا، میکرواستراتژی و رئال بدفورد.

پل بروستر، مدیرعامل Flooring Hut به Cointelegraph گفت:

“ما دیدیم [Bitcoin] به عنوان دارایی با احتمالاً بهترین پتانسیل برای رشد ذخایر سرمایه ما در حال حاضر.”

او توضیح داد که این گروه تصمیم گرفته است که ذخایر نقدی خود را در یک حساب بانکی نگه ندارد زیرا بیت کوین می تواند بیشترین پتانسیل را برای در نهایت بازدهی ارائه دهد که ارزش بیشتری را برای مشتریان فراهم می کند.

به گفته Companies House، آژانس دولتی بریتانیا که ثبت شرکت های بریتانیا را نگهداری می کند، حساب های Flooring Hut در سال 2023 دارای ذخیره نقدی 75105 پوندی بود که در زمان نگارش این مقاله می توانست تقریباً 3.3 BTC را پوشش دهد.

دارایی های نقدی Flooring Hut. داده ها از gov.uk گرفته شده است.

علاوه بر این، این شرکت فقط بیت کوین است. بروستر توضیح داد که “بیت کوین به خودی خود یک طبقه دارایی است”. این شبیه به “طلای دیجیتال” است. در سطح شخصی، در حالی که بروستر و همکارانش به فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند، “ما آنها را به این زودی ها در ترازنامه Flooring Hut قرار نخواهیم داد.”

Flooring Hut سکه ها را با شرکت های رمزنگاری مانند Coinbase یا FTX که اکنون از بین رفته ذخیره نمی کند. بروستر اضافه کرد که در عوض این شرکت در برابر کشیدن فرش مقاومت می کند و بیت کوین را در سردخانه نگه می دارد.

بروستر توضیح داد که این تصمیم جسورانه خرده‌فروش آنلاین، که در صنعت فرش 2 میلیارد پوندی فعالیت می‌کند، به‌ویژه شگفت‌انگیز است زیرا یکی از معدود صنایعی است که کاربرد فناوری در آن به شدت کمبود دارد. فایننشال تایمز، یکی از محبوب ترین نشریات مالی سابق بریتانیا، در صفحه آلفاویل خود نگاهی گذرا به Flooring Hut انداخت.

فایننشال تایمز در حال حرکت آن را مسخره می کند. منبع: FT

در این مقاله، FT توضیح داد که اخبار Flooring Hut “به وضوح ترفندهای تبلیغاتی برای وبلاگ های بی پروا مانند وبلاگ ما ایجاد می کند.” بخش نظرات مقاله حتی تندتر بود و یکی از نظر دهندگان گفت: “این یک کمدی ناب است!” به اخبار

بروستر تصویر تا حدودی منفی بیت کوین را در رسانه های اصلی درک می کند:

“شما باید مراقب باشید که مردم از آنچه در رسانه ها می خوانند تداعی کنند. وقتی کلمه بیت کوین را می بینند می پرسند: “اوه، آیا این شرکت قانونی است؟” آنها فکر میکنند.”

با این حال، کسب‌وکارها در بریتانیا به دنبال روش‌های نوآورانه برای سرمایه‌گذاری سرمایه خود هستند، زیرا پول نقد باقی مانده در بانک تحت تورم بالا کاهش می‌یابد. بریتانیا و واحد پول آن، پوند، شدیدتر از اتحادیه اروپا آسیب می بینند. همانطور که بروستر توضیح می دهد، اداره یک کسب و کار در سال 2023 و در چنین شرایط سخت اقتصادی به معنای “پیشرو بودن” است.

ما قصد داریم آن را مجدداً در شرکت سرمایه‌گذاری کنیم، که به مشتریان ما ارزش بیشتری برای پول می‌دهد، که به ما مزیت رقابتی نسبت به رقبایمان می‌دهد.»

این شرکت در راه رسیدن به استاندارد بیت کوین است: در مسیر راه اندازی کسب و کار با در نظر گرفتن بیت کوین است. در مرحله بعد، این گروه اجرای پرداخت های شبکه لایتنینگ بیت کوین را برای تکمیل گزینه های پرداخت آنلاین مسترکارت، ویزا و پی پال بررسی خواهد کرد.

پرداخت با بیت کوین یک روند کوچک اما رو به رشد در بریتانیا است، به خصوص که شبکه لایتنینگ کارمزدهای کمتری را نسبت به ارائه دهندگان پرداخت معتبر ارائه می دهد.

مرتبط با: بلوک 800,000 بیت کوین استخراج شد – بعدی چیست؟

قیمت هر بیت کوین در سال 2023 بیش از 60 درصد به پوند انگلیس افزایش یافته است و از 13700 پوند در اول ژانویه شروع می شود. با این حال، بیت کوین همچنان بی ثبات است. در حالی که قیمت امروز 2 درصد در حال اصلاح است، برخی از معامله گران انتظار دارند که قیمت در کوتاه مدت به 19000 دلار کاهش یابد.

مجله: باشگاه فوتبال رئال بدفورد پیتر مک کورمک بیت کوین را روی نقشه قرار داده است


نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *