مشاور VanEck: السالوادور دوستدار بیت کوین “می تواند سنگاپور آمریکا باشد”


گابور گورباکس، مشاور استراتژی VanEck انتظار دارد موج جدیدی از سرمایه گذاری و مهاجرت به رشد اقتصادی السالوادور در سال های آینده دامن بزند.

گابور گورباکس، مشاور استراتژی VanEck می گوید که السالوادور می تواند راه سنگاپور را دنبال کند و به یک مرکز مالی در قاره آمریکا تبدیل شود.

گورباکس در 28 اکتبر توضیح داد: «من اغلب به مدیران پورتفولیو و تخصیص دهندگان دارایی می گویم که السالوادور پتانسیل تبدیل شدن به سنگاپور قاره آمریکا را دارد.

گورباکس انتظار دارد که سرمایه گذاری جدید و مهاجرت به رشد اقتصادی السالوادور در سال های آینده کمک کند، مشابه آنچه سنگاپور در دهه 1990 به دست آورد.

نظرات او پس از پستی توسط پخش کننده آمریکایی و بیت کوینر Max Keizer در 28 اکتبر با عنوان “به #السالوادور، سرزمین جدید آزادگان حرکت کنید.”

کایزر که اکنون در السالوادور زندگی می کند، بیت کوین (BTC) و وضعیت ارز قانونی دلار آمریکا، پاکسازی جرم و جنایت در السالوادور، سواحل عالی و قهوه عالی را به عنوان دلایل اصلی این کشور آمریکای مرکزی باید مورد توجه همه قرار دهد. رادار

موقعیت السالوادور به عنوان یک اقتصاد در حال توسعه با انتصاب نایب بوکله به عنوان رئیس جمهور این کشور در ژوئن 2019 بیشتر برجسته شد.

اوراق قرضه دولتی السالوادور در سال 2023 از بسیاری دیگر از بازارهای نوظهور بهتر عمل کرده است و تا آگوست 2023 بازده چشمگیر 70 درصدی را به ثبت رسانده و توجه JPMorgan، Eaton Vance و سایر شرکت های مدیریت سرمایه گذاری را به خود جلب کرده است.

Bukele و دولت سالوادور علاوه بر راه‌اندازی کیف پول Chivo Wallet، کیف پول نگهبانی بیت‌کوین، در همان هفته برای همه مردم سالوادور، بیت‌کوین را در سپتامبر 2021 مناقصه قانونی کردند.

السالوادور همچنین از منابع آتشفشانی خود برای تامین انرژی Volcano Energy، یک استارت آپ عملیات استخراج بیت کوین که در ژوئن با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری راه اندازی شد، استفاده می کند. کایزر به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت فعالیت می کند.

اولین استخر ماینینگ در اکتبر پس از مشارکت با ماینرهای بیت کوین Luxor Technology افتتاح شد.

مرتبط با: استراتژی بیت کوین السالوادور با بازار نزولی در سال 2022 تکامل می یابد

السالوادور، دکتر، نویسنده کتاب «استاندارد بیت کوین»، به عنوان مشاور اقتصادی دفتر ملی بیت کوین در ماه می. سیفدیان آموس را منصوب کرد. این کشور قصد دارد بیت کوین را به عنوان یک استراتژی برای تسویه بدهی خود طی پنج سال آینده انباشته کند.

Bukele همچنین در ماه آوریل یک حرکت جسورانه برای حذف همه مالیات ها بر نوآوری های تکنولوژیکی انجام داد. این می تواند کارآفرینان و سرمایه های خارجی بیشتری را برای مهاجرت به کشور تشویق کند.

مجله: در واقع استفاده از بیت کوین در السالوادور چگونه است؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید