بانک برزیلی BTG Pactual شرکت کارگزاری دوستدار بیت کوین Orama را به مبلغ 99 میلیون دلار خریداری کرد


BTG Pactual به دلیل راه‌اندازی خدمات معاملاتی ارزهای دیجیتال برای مشتریانش شناخته شده است و همچنین در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی استیبل کوین خود است.

BTG Pactual، بانک سرمایه‌گذاری پیشرو برزیل، به عنوان بخشی از استراتژی بانک برای گسترش پلتفرم‌های دیجیتال خود، کارگزاری ارز دیجیتال Orama DTVM را خریداری می‌کند.

BTG Pactual قراردادی را برای خرید 100 درصد سهام اوراما به مبلغ 500 میلیون ریال برزیل (98.7 میلیون دلار) امضا کرده است.

BTG Pactual با اعلام این خبر در 2 اکتبر گفت که این خرید بخشی از استراتژی گسترش دیجیتال بانک بوده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری را ارائه می‌دهد.

مارسلو فلورا، شریک پلتفرم دیجیتال BTG، گفت: «ما در مورد خرید بسیار هیجان‌زده هستیم که به مشتریان اوراما امکان دسترسی به کل پلتفرم BTG را می‌دهد. بر اساس یادداشت های اعلامیه، این خرید منوط به تاییدیه های نظارتی لازم از سوی مقامات از جمله بانک مرکزی برزیل است.

گفته می شود که اوراما در سال 2011 تأسیس شد و دارایی هایی به ارزش تقریبی 18 میلیارد ریال (3.6 میلیارد دلار) دارد و به حدود 360000 مشتری خدمات ارائه می دهد. اوراما، که بر توزیع وجوه متقابل و محصولات با درآمد ثابت تمرکز دارد، در حال بررسی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است.

در آوریل 2022، بازوی مدیریت دارایی اوراما، Orama Singular، صندوقی با مدیریت فعال را راه اندازی کرد که بر دارایی های دیجیتال متمرکز بود. این صندوق که Block3 نام دارد، سرمایه گذاری چند بازاری را در صنعت ارزهای دیجیتال ارائه می دهد و دسترسی به انواع دارایی های رمزنگاری از جمله بیت کوین (BTC)، توکن ها، مشتقات و غیره را فراهم می کند.

مرتبط با: افزایش نرخ ارزهای دیجیتال در برزیل، بانک مرکزی را به تشدید مقررات تشویق می کند

طبق داده‌های بلومبرگ، صندوق دارایی دیجیتال اوراما در سال گذشته روند موفقیت‌آمیزی را ثبت کرد و از 90.5 BRL (17.9 دلار) در اکتبر 2022 به 118.8 BRL (17.9 دلار) در سپتامبر 2023 رسید. بیش از 30 افزایش یافت.

نمودار قیمت یک ساله Block3 Ativos Digitais FIM IE. منبع: بلومبرگ

به نظر می رسد مشخص نیست که آیا خرید Orama توسط BTG Pactual منجر به برخی محصولات جدید مرتبط با رمزنگاری در BTG Pactual خواهد شد یا خیر. BTG Pactual بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد خرید پاسخ نداد.

BTG Pactual علاوه بر خرید Orama دوستدار بیت کوین، در سال های اخیر در ابتکارات مرتبط با رمزارز نیز فعال بوده است. در آوریل 2023، این بانک اعلام کرد که قصد دارد BTG Dol، یک استیبل کوین جدید با نسبت 1:1 به دلار آمریکا را با استفاده از خدمات نگهبانی بانک راه اندازی کند. این بانک قبلاً یک برنامه تجارت رمزنگاری راه اندازی کرده بود که به مشتریان اجازه می دهد مستقیماً در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

مجله: Web3 Gamer: Minecraft ممنوعه، بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های رمزنگاری شده و فرمول E


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید