آپتوبر اینجاست؟ بیت کوین و اتریوم ناگهان افزایش یافتند و در مدت کوتاهی 70 میلیون دلار را از بین بردند


قیمت بیت‌کوین و اتریوم تنها در یک پنجره ۱۵ دقیقه‌ای نزدیک به ۴ درصد افزایش یافت و به پیش‌بینی‌های صعودی برای بقیه ماه اکتبر دامن زد.

به دنبال افزایش غیرمنتظره قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سایر ارزهای دیجیتال در اول اکتبر، بیش از 70 میلیون دلار در پوزیشن های فروش کریپتو به طور ناگهانی نقد شد.

طبق داده های TradingView، افزایش ناگهانی بیت کوین باعث شد که بیت کوین تنها در 15 دقیقه 3 درصد از 27100 دلار به 28053 دلار افزایش یابد که دقیقاً به زیر سطح 28000 دلار در زمان انتشار سقوط کرد.

به همین ترتیب، قیمت ارز بومی اتریوم، اتر نیز افزایش یافت و برای مدت کوتاهی با 4.7 درصد افزایش به 1755 دلار رسید و در زمان انتشار به 1727 دلار رسید.

این حرکت ناگهانی باعث شد بسیاری از افراد جامعه سر خود را بخارانند. بسیاری از مفسران این حرکت را در راستای ورود «آپتوبر» عنوان کردند.

سایر اعضای جامعه پیشنهاد کردند که “کسی می داند” چیزی که دیگران نمی دانند.

در زبان رمزنگاری، ماه اکتبر معمولاً یک ماه صعودی برای حرکت قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. بر اساس داده های CoinGlass، اکتبر از سال 2013 تنها دو بار بازده ماهانه منفی داشته است.

بازده ماهانه بیت کوین از سال 2013. منبع: Coinglass.

یکی از رویدادهایی که بازار ارز دیجیتال با خوش بینی منتظر آن است، تایید احتمالی محصول ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است. با این حال، اکثر تحلیلگران ژانویه 2024 را به عنوان محتمل ترین تاریخ برای چنین اعلامی پیشنهاد می کنند.

مرتبط با: آیا بیت کوین «Uptober» برای MKR، AAVE، RUNE و INJ سود خواهد آورد؟

در همین حال، در حالی که صاحبان پوزیشن های نقطه ای و خرید اولین حرکت قابل توجه قیمت در بیش از یک ماه را جشن گرفتند، فروشندگان کوتاه مدت شانس معکوس داشتند.

این افزایش سریع باعث شد تا 70 میلیون دلار در موقعیت های فروش تنها در دو ساعت نقد شوند.

بیش از 70 میلیون دلار موقعیت های فروش در 2 ساعت گذشته نقد شده است. منبع: Coinglass

بر اساس داده های Coinglass، موقعیت های فروش بیت کوین به ارزش تقریبی 36 میلیون دلار و موقعیت های کوتاه ETH به ارزش 23 میلیون دلار به دلیل حرکت ناگهانی قیمت “واکنش” نشان دادند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید