HashKey خرده فروشی بیت کوین و اتر را در هنگ کنگ از 28 آگوست آغاز خواهد کرد


HashKey، همراه با OSL، در 3 آگوست یک ارتقای مجوز عمده دریافت کرد و راه را برای ارائه خدمات معاملات ارز دیجیتال به مشتریان خرده‌فروش هموار کرد.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، صرافی ارزهای دیجیتال آسیایی HashKey از 28 آگوست ارائه خدمات معاملات ارز دیجیتال بیت کوین و اتر را به مشتریان خرده فروشی در هنگ کنگ آغاز خواهد کرد. سرمایه‌گذاران تنها اجازه دارند تا 30 درصد از ارزش خالص خود را در ارزهای دیجیتال در حین استفاده از پلتفرم سرمایه‌گذاری کنند.

HashKey به اولین صرافی رمزنگاری در هنگ کنگ تبدیل شد که مجوز قانونی برای ارائه خدمات معاملات ارز دیجیتال به سرمایه گذاران خرد پس از اخذ دو مجوز اصلی صادر شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی این کشور (SFC) دریافت کرد. اولین مجوز، معروف به نوع 1، راه را برای HashKey برای راه اندازی یک پلتفرم تجارت دارایی مجازی تحت قوانین اوراق بهادار هنگ کنگ هموار کرد. مجوز دوم که Type 7 نام دارد، به صرافی رمزنگاری اجازه می دهد تا خدمات معاملاتی خودکار را به کاربران نهادی و خرده فروشی ارائه دهد.

در کنار HashKey، پلتفرم رمزنگاری دیگری به نام OSL تأییدیه نظارتی را از SFC برای ارائه خدمات تجارت خرده فروشی BTC و ETH دریافت کرده است. رژیم جدید صدور مجوز منجر به تبدیل شدن هنگ کنگ به یکی از معدود کشورهایی شده است که خدمات تجارت خرده‌فروشی کریپتو را طبق قانون مجاز می‌داند.

هنگ کنگ سال 2023 را با تمرکز بر ایجاد یک محیط ارز دیجیتال در این کشور آغاز کرد. پل چان، وزیر مالی هنگ کنگ، در ابتدای سال اعلام کرد که دولت محلی و قانونگذاران مشتاقانه منتظر ایجاد یک اکوسیستم ارز دیجیتال و فین تک تا سال 2023 هستند.

مرتبط با: هنگ کنگ و عربستان سعودی در زمینه توکن ها و پرداخت ها با یکدیگر همکاری می کنند

تا ماه مارس، بیش از 80 شرکت رمزنگاری علاقه خود را برای افتتاح دفاتر خود در هنگ کنگ، از جمله ارزهای رمزنگاری سنگین، ابراز کرده اند. در ماه آوریل، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) از بانک ها خواست تا خدماتی را به شرکت های رمزنگاری ارائه کنند. در ماه مه همان سال، HKMA یک رژیم مجوز برای پلتفرم‌های کریپتو را با مهلت 1 ژوئن اعلام کرد. در ماه آگوست، چندین پلتفرم رمزنگاری برای ارائه خدمات معاملات ارز دیجیتال به مشتریان خرده‌فروشی و سازمانی تأیید شدند.

نقش چارچوب نظارتی در کمک به محافظت از سرمایه گذاران در مورد هنگ کنگ کاملا مشهود است، جایی که معامله گران خرده فروشی فقط به BTC و ETH دسترسی دارند. بازار سهام معتقد است که برای نیازهای خرده فروشان کافی است.

HashKey به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در زمان انتشار پاسخی نداد.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *