رگولاتور کانادایی موضع خود را در مورد وام دادن و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال برای صندوق های مشترک توضیح می دهد


در حالی که فرصت‌های وام‌دهی محدود است و نسبت دارایی‌های «نقد نقد» محدود است، سهام‌داری همچنان مجاز است.

مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA)، مقام ارشد مالی کانادا، اعتماد خود را به بازار آتی تنظیم شده برای کریپتو تایید کرد، که “کشف بیشتر قیمت را تشویق می کند.” در خارج از ایالات متحده، بازار کانادا خانه تعدادی از صندوق های سرمایه گذاری ارز دیجیتال (ETF) است.

در 6 جولای، CSA دستورالعملی را برای کمک به مدیران صندوق برای پیروی از الزامات قانونی برای صندوق های متقابل دارای دارایی های رمزنگاری شده منتشر کرد. این سند 15 صفحه ای از وجود ETF های رمزنگاری شده در کانادا حمایت می کند و تاکید می کند که ETF ها ابزارهای لازم را برای محافظت در برابر نوسانات قیمت دارایی های رمزنگاری خاص دارند.

CSA نام بازارهای بیت‌کوین و اتر را ارائه می‌کند که بهترین پشتیبانی را برای سرمایه‌های دارایی‌های رمزنگاری عمومی بدون به خطر انداختن محافظت از سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند. همچنین محدودیت هایی را بر نسبت «دارایی های غیر نقدشونده» در صندوق ها، یعنی دارایی هایی که نمی توان به سرعت در بازار آزاد واگذار کرد، اعمال می کند.

مرتبط با: Ripple عملیات مهندسی کانادا را با اعتبارسنجی U of Toronto XRP گسترش می دهد

تنظیم‌کننده انتظار دارد صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل (پس از بررسی مناسب) تعیین کنند که آیا دارایی‌های رمزنگاری که برای سرمایه‌گذاری در آن پیشنهاد می‌کنند، اوراق بهادار یا مشتقات هستند. همچنین به مدیران سرمایه گذاری یادآوری می کند که آنها از وام دادن دارایی های غیر اوراق بهادار منع شده اند.

این سند همچنین «حداقل انتظارات» را برای نگهداری دارایی‌های کریپتو مشخص می‌کند. این موارد شامل ذخیره سازی اولیه در کیف پول های سرد، تفکیک دارایی های قابل مشاهده در بلاک چین، بیمه جرایم شرکتی و ارسال گزارش به حسابرسان صندوق است.

موضوع دیگری که به آن اشاره شده است، شرط بندی کریپتو است. CSA تأیید می‌کند که به خودی خود سهام‌داری را ممنوع نمی‌کند، اما انتظار دارد مدیران صندوق نسبت به این احتمال که دارایی‌های رمزنگاری نقدینگی ممکن است در حین سهام‌داری «غیر نقدینگی» شوند، هوشیار باشند – آنها همچنان باید از محدودیت‌های «غیر نقدینگی» پیروی کنند.

در بهار سال 2023، برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال به دلیل «جو نظارتی» فعالیت خود را در کانادا متوقف کردند. در ماه آوریل، صرافی غیرمتمرکز dYdX اعلام کرد که خدماتش برای کاربران کانادایی “بسته” است. در ماه می، بایننس به همراه یک پلتفرم دیگر، بای بیت، به طور فعال از کشور خارج شد.

مجله: آیا باید «قرص نارنجی» را به کودکان بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *