هیجان بیت کوین ETF نمی تواند اهداف قیمتی 20 هزار دلاری بیت کوین را متزلزل کند


طبق یک نظریه، بیت کوین ممکن است به بالاترین حد ۱۷ ماه گذشته رسیده باشد، اما راه اندازی ETF می تواند منجر به یک رویداد «فروش خبری» شود و منجر به کاهش جدید قیمت بیت کوین شود.

بیت کوین (BTC) در 24 اکتبر به بالاترین حد در 17 ماه گذشته رسید، زیرا هیجان صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) باعث افزایش قیمت بیت کوین از قبل صعودی شد.

نمودار 1 روزه BTC/USD. منبع: TradingView

نمودار داده ETF بیت کوین به “زمان برای درخشش” اشاره می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که BTC/USD قبل از تجمیع به 35198 دلار در Bitstamp رسیده است.

این نشان دهنده افزایش 17 درصدی نسبت به بسته شدن هفتگی قبلی و بالاترین سطح بیت کوین از می 2022 است.

علیرغم اینکه در زمان نگارش این مقاله کمتر از 34000 دلار بود، به دلیل بحث در مورد راه اندازی بالقوه ETF قیمت بیت کوین در ایالات متحده، حال و هوای اطراف بزرگترین ارز دیجیتال کاملاً خوش بینانه بوده است.

مدت‌هاست که تنظیم‌کننده‌های ایالات‌متحده با آن به تأخیر می‌افتند، اشتها برای راه‌اندازی پس از انتشار داده‌های iShares Spot Bitcoin ETF در وب‌سایت Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC)، که مسئول تسویه معاملات NASDAQ است، ملموس شد.

در حالی که هنوز چراغ سبز رسمی نشان داده نشده است، این رویداد به طور فزاینده ای فقط یک موضوع زمان تلقی می شود.

به عنوان بخشی از پاسخ، ETF بیت کوین که در سطح جهانی معامله می شود، ورودی هایی معادل 10 درصد از کل سال تا به امروز را در یک دوره 24 ساعته مشاهده کرد. داده ها از بلومبرگ

در همین حال، منبع تفسیری مالی The Kobeissi Letter گفت: «تأیید SEC از ETF احتمالاً به این معنی است که بسیاری از تأییدیه‌های ETF بیت کوین دیگر نیز به دنبال خواهد داشت.» نوشت بخشی از دامنه آن

کوبیسی اظهار داشت که با آخرین حرکت، BTC/USD از ابتدای سال 107 درصد افزایش یافته و ارزش بازار آن 300 میلیارد دلار افزایش یافته است.

در پایان این گزارش آمده است: «با تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی، بیت کوین نیز به عنوان یک دارایی امن تلقی می‌شود.

“آیا بیت کوین بالاخره به زمان درخشش رسیده است؟”

افزایش قیمت بیت کوین از شکاف آتی CME به سمت بالا حمایت می کند

با توجه به چشم انداز آینده قیمت BTC، مشخص می شود که یک گسست جالب بین سرمایه گذاران و وضعیت بازار وجود دارد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2023 نزدیک می شود – 5 چیز که باید در این هفته در بیت کوین بدانید

علیرغم اوج‌ها، فعالان بازار محبوب در رسانه‌های اجتماعی بسیار محتاطانه عمل کردند و برخی به وضوح نزولی بودند.

از جمله آنها حساب تجاری محبوب Ninja بود که هشدار داد شکاف آتی بیت کوین گروه CME بالاتر از قیمت نقدی باقی خواهد ماند، نه فقط زیر آن.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، 20000 دلار همچنان یک هدف نزولی محبوب است. علاوه بر اینکه یک مرز روانی مهم است، این شکاف CME را نیز میزبانی می کند.

نمودار آتی بیت کوین CME با شکاف برجسته شده است. منبع: TradingView

در همین حال، دیگران، از جمله ماارتون، تحلیلگر و مشارکت کننده در پلتفرم تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، سود بردند.

او نوشت: “این آخرین حرکت قیمت نشان دهنده درد کسانی است که مجبور به خرید شده اند و من از این فرصت برای واگذاری دارایی های خود استفاده می کنم.” x پست.

معامله گر Skew تغییرات دفتر سفارش رو به بالا را با فروش بازارسازان (MMs) به خریداران مورد بحث قرار داد.

تاجر و تحلیلگر کریپتو چیس گفت: “اگر دلار بیت کوین به سمت اواسط 30000 دلار حرکت کند، ما رسماً برای تایید ETF شروع خواهیم کرد و اگر به یک رویداد فروش تبدیل شود، تعجب نخواهم کرد.” گفت. ادامه داد.

“شاید نه در روز اعلام، اما نه چندان طولانی پس از اینکه همه شرکت کنندگان در انتظار اعلام رسمی جمع شده اند.”

Filbfilb، یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی Decentrader، به نظر می رسد در این ایده که دستاوردهای اخیر ماهیت متفاوتی با دیگر تجمعات در سال 2023 دارد، تردید دارد.

در حالی که نظرات X را همراهی می کنید، پیشنهادی او گفت که سه ماهه اول سال 2024 بسته به زمان چرخه های قیمت قبلی، ممکن است شاهد کاهش “هسته ای” بیت کوین باشیم.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید