بیت کوین ETF hopium در حال محو شدن است زیرا داده های زنجیره ای و آتی فعالیت آرام معامله گران را منعکس می کند


قیمت بیت کوین به دلیل امیدهای سرمایه گذاران به ETF افزایش یافت، اما معیارهای روی زنجیره و مشتقات نشان می دهد که ورود سرمایه گذاران جدید محدود است.

قیمت بیت کوین (BTC) در 18 روز گذشته بین 29,900 تا 31,160 دلار معامله شده است و باعث نگرانی سرمایه گذارانی شده است که به دنبال توضیح برای عدم وجود روند مشخص هستند.

پس از افزایش ۲۵.۵ درصدی بین ۱۵ ژوئن تا ۲۳ ژوئن که بیت‌کوین را به بالاترین سطح ۱۳ ماهه رساند، می‌توان انتظار داشت که سرمایه‌گذاران فعال‌تر و خوش‌بین‌تر باشند، اما فقدان توانایی BTC برای نگه داشتن قیمت‌ها بالای ۳۱۰۰۰ دلار و داده‌های مبتنی بر زنجیره خنثی و مشتقات. این پایان نامه را تایید نکنید

چشم انداز بیت کوین ETF با یک محیط نظارتی سخت مواجه است

وضعیت فعلی قیمت به‌ویژه با توجه به چشم‌اندازی که پس از درخواست بزرگترین مدیر صندوق سرمایه‌گذاری جهان بلک راک برای ETF بیت‌کوین در ۱۶ ژوئن به وجود آمد، نگران‌کننده است. ناامیدی معامله گرانی که برای بردهای بیشتر شرط بندی می کنند.

شایان ذکر است که در اواسط ماه آوریل، سرمایه گذاران تثبیت قیمتی در حدود 30000 دلار را تجربه کردند، اما بیش از یک هفته دوام نیاورد و قیمت در نهایت به 28000 دلار کاهش یافت. این حرکت توضیح می دهد که چرا معامله گران برای ایجاد موقعیت در سطوح قیمت فعلی مردد هستند و معاملات محدوده را ترجیح می دهند.

علیرغم هیجان اولیه در مورد امکان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای تصویب ابزار بیت کوین برای بازارهای مالی سنتی، به دلیل اقدامات نظارتی علیه صرافی های پیشرو مانند Coinbase و Binance، فشار قیمت منفی وجود دارد.

این ترکیبی از محرک‌های مثبت و محیط نظارتی سخت‌گیرانه‌تر احتمالاً علت اصلی اقدام اخیر قیمت بیت‌کوین است و تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک چین می‌تواند بینشی در مورد استفاده از شبکه ارائه دهد.

رویداد روی زنجیره بیت کوین پیشرفت قابل توجهی در رویداد نشان نمی دهد

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل مبتنی بر بلاک چین می شود، فعالیت شبکه باید نقطه شروع باشد. این تحلیل باید شامل نگاهی فراتر از تجارت و جریانات ارزی باشد. ارزهای دیجیتال برای تسهیل تراکنش های رایگان و ثبت دارایی های دیجیتال طراحی شده اند، بنابراین تعداد کاربران فعال بسیار مهم است.

آدرس بیت کوین فعال متوسط ​​۷ روزه. منبع: CoinMetrics

آدرس های فعال 7 روزه بیت کوین از 1 میلیون فراتر نرفت و تنها سه ماه پیش به سطح خود رسید. همچنین، اوج 1.02 میلیون آدرس در آوریل 2023، 16 درصد کمتر از بالاترین رکورد تاریخ در ژانویه 2021 بود. بنابراین، داده های زنجیره ای نشان دهنده رکود در تعداد کاربران فعال در شبکه بیت کوین با استفاده از آدرس ها به عنوان پراکسی است. .

می توان ادعا کرد که بازیابی سطح آدرس فعال در آوریل 2023 به اندازه کافی خوب است، اما برای ارزیابی تقاضا از سوی سرمایه گذاران نهادی، لازم است تعداد آدرس های شبکه با حداقل 100 بیت کوین بیش از 3 میلیون دلار در سطوح قیمت فعلی تجزیه و تحلیل شود. . .

آدرس هایی که بیش از 100 بیت کوین دارند. منبع: CoinMetrics

با بررسی دقیق تر، به نظر می رسد این اندیکاتور طی چند ماه گذشته در 15900 آدرس بدون تغییر باقی مانده است. این نشان می دهد که در آن زمان هیچ افزایشی در تعداد نهنگ هایی که بیت کوین را انباشته می کردند وجود نداشت.

با در نظر گرفتن این موضوع، همراه با این واقعیت که آدرس‌های فعال به بالاترین حد خود نمی‌رسند، معیارهای زنجیره‌ای نشان می‌دهند که راه‌اندازی ETF هنوز هیچ حرکت صعودی را ایجاد نکرده است.

مشتقات بیت کوین در حال رشد هستند اما اکثریت آنها خنثی هستند

برای بررسی اینکه آیا قیمت منعکس کننده فعالیت شبکه راکد است، معیارهای مشتقات بیت کوین باید تجزیه و تحلیل شود و تقاضای اهرمی از معامله گران حرفه ای اندازه گیری شود. در بازارهای خنثی، قراردادهای آتی سه ماهه بیت کوین معمولاً با حق بیمه سالانه 5 تا 10 درصد معروف به contango معامله می شود که مختص بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه قرارداد آتی 3 ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه آتی بیت کوین در 26 ژوئن، تنها پنج روز پس از عبور از سطح حمایت 30000 دلاری، از آستانه 5 درصد خنثی عبور کرد. دقیقا 18 ماه طول کشید تا معامله گران از موقعیت های خرید اهرمی استفاده کنند و به بالاترین قیمت از ژوئن 2022 رسیدند. این به طور قابل توجهی احتمال انحلال و فروش وحشتناک را افزایش می دهد اگر قیمت بیت کوین در مدت زمان کوتاهی 8 درصد کاهش یابد.

نگاهی به بازارهای آپشن نیز کمک می کند، زیرا یک شیفت دلتای 25 درصدی سیگنالی است زمانی که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه می کنند. اساساً، اگر معامله‌گران افت قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند، متریک چولگی به بالای 7 درصد می‌رود و در طول مراحل هیجان، یک تغییر منفی 7 درصدی دارد.

گزینه های بیت کوین 25% تغییر دلتا. منبع: Laevitas.ch

با این حال، شیب دلتا 25 درصد نتوانست سطوح زیر آستانه خنثی را برای بیش از چهار روز حفظ کند. بر اساس شاخص قیمت گذاری اختیار معامله، تنها دوره رشد معتدل اول تا پنجم تیرماه بوده است. تقاضای متوازن کنونی بین گزینه های خرید و فروش محافظ، به عدم اعتماد به معامله گران حرفه ای اشاره دارد.

با توجه به اینکه تحلیلگران ارشد بلومبرگ احتمال تایید ETF بیت کوین را 50 درصد تخمین زده اند، این یافته ها به ویژه ناامید کننده هستند. پس از آخرین صعود قیمت به بالای 30000 دلار، می توان انتظار داشت که داده های زنجیره ای و مشتقات خوش بینی بیشتری را منعکس کند. این می تواند تحت تاثیر قرار گرفتن قیمت بیت کوین 56 درصد کمتر از بالاترین حد خود یا احکام دادگاه های آینده علیه صرافی ها باشد.

در نهایت، در حال حاضر، داده‌های روی زنجیره و مشتقات نمی‌توانند از حرکت صعودی برای افزایش بیشتر قیمت پشتیبانی کنند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *