اولین نقطه اروپا ETF بیت کوین پس از یک سال تاخیر در سال 2023 آغاز به کار کرد


Jacob Asset Management در اکتبر 2021 تأییدیه تنظیم کننده مالی گرنزی را دریافت کرد و قرار بود در جولای سال گذشته در Euronext Amsterdam Exchange شروع به کار کند.

اولین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بیت کوین (BTC) اروپا (ETF) اواخر امسال پس از یک سال تاخیر راه اندازی می شود. ETF بیت کوین Jacobi Asset Management، یک پلت فرم سرمایه گذاری چند دارایی مستقر در لندن، در جولای 2022 در بورس اوراق بهادار Euronext آمستردام با نام اختصاری BCOIN راه اندازی خواهد شد.

با این حال، شرایط بی‌سابقه بازار، با حمایت از فروپاشی اکوسیستم Terra-Luna در ماه مه و سقوط FTX در نوامبر سال گذشته، مدیر دارایی را مجبور به تاخیر در فهرست کرد. ETF بیت کوین Jacobi تاییدیه کمیسیون خدمات مالی گورنزی (GFSC) را برای راه اندازی ETF بیت کوین در اکتبر 2021 دریافت کرده است.

مدیر دارایی به فایننشال تایمز گفت که آنها تصمیم گرفتند ETF را اکنون راه اندازی کنند زیرا شاهد تغییر تدریجی تقاضا در مقایسه با تابستان گذشته بودند. مدیر دارایی به کوین تلگراف گفت که آنها هنوز در حال ارزیابی راه اندازی هستند و به زودی تاریخ آن را به اشتراک خواهند گذاشت.

Jacobi Bitcoin ETF یک ابزار مالی با پشتوانه رمزنگاری با تسویه مرکزی است که توسط Fidelity Digital Assets پشتیبانی می‌شود، که یک تغییر عمده از اسکناس‌های معمولی معامله‌شده در مبادلات (ETN) است. در اروپا، تمام ابزارهای مالی سنتی با پشتوانه رمزنگاری به جای صندوق، به عنوان ETN ساختار یافته اند.

تفاوت عمده بین ETN و ETF این است که سهامدار ETF مالک بخشی از دارایی های اساسی صندوق است، در حالی که سرمایه گذاران ETN مالک اوراق بدهی هستند. برخلاف ETN ها، ETF ها را نمی توان اهرمی کرد یا از مشتقات استفاده کرد، در غیر این صورت ممکن است خطرات دستکاری بازار را به همراه داشته باشند.

مرتبط با: Grayscale با Fir Tree در مورد تغییرات پیشنهادی در Bitcoin Trust حل و فصل می کند

در حالی که اروپا اولین ETF بیت کوین را در ماه اکتبر تایید کرد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تمام ETF بیت کوین را تا به امروز رد کرده است. با این حال، تنها در سال 2023، نزدیک به نیم دوجین غول سازمانی، از جمله شرکت‌هایی مانند بلک راک و فیدلیتی، درخواست‌های جدید بیت کوین ETF را به امید تبدیل شدن به اولین ETF بیت کوین مورد تایید ایالات متحده ثبت کردند. SEC چندین ETF معاملات آتی بیت کوین را در سال 2021 تایید کرده است.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری، این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید.

مجله: آیا باید «قرص نارنجی» را به کودکان بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *