تحلیلگر، معیار ارزش انرژی بیت کوین، “ارزش منصفانه” بیت کوین را به 47 هزار دلار می رساند


چارلز ادواردز از سرمایه‌گذاری Capriole می‌گوید که با وجود منفی‌های فعلی، ارزش منصفانه بیت‌کوین در حدود 45000 دلار است.

قیمت بیت کوین (BTC) در محدوده بسیار باریکی بین 25500 تا 26500 دلار معامله می شود و سرمایه گذاران را در مورد مسیر بعدی که دارایی می تواند طی کند نامطمئن می سازد.

با این حال، چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه گذاری Capriole، معتقد است که قیمت فعلی بیت کوین یک فرصت خرید کم ریسک و بلند مدت است. دیدگاه ادواردز بر اساس هزینه تولید و ارزش انرژی بیت کوین است.

تئوری ارزش انرژی سرمایه گذاری Capriole قیمت ارزش منصفانه 47200 دلار را ارائه می دهد و ادواردز موضع صعودی خود را تکرار کرد و گفت که هزینه تولید بیت کوین تخمین قیمت پایه را در حدود 23000 دلار با نرخ ضربه 100 درصد ارائه می دهد.

این معامله دارای نسبت پاداش ریسک 1:5 است و پتانسیل برای اهداف قیمتی حتی بالاتر را دارد، اما ادواردز اضافه کرد که این بر اساس این فرض است که قیمت صعودی به ارزش منصفانه تسویه خواهد شد، که هرگز اتفاق نیفتاد.

نظریه ارزش انرژی برج ثور

ادواردز نظریه ارزش انرژی بیت کوین را در دسامبر 2019 ارائه کرد. بر اساس این تئوری، ارزش منصفانه بیت کوین را می توان با مقدار انرژی مورد نیاز برای تولید آن تخمین زد.

این مدل فرض می کند که هر چه تلاش بیشتر برای چیزی انجام شود، ارزش آن بیشتر خواهد بود.

در سال 2023، میزان انرژی صرف شده در استخراج بیت کوین افزایش یافت زیرا شرکت های استخراج ظرفیت و سهم هش خود را با نصب ASIC های جدید افزایش دادند و برای نصف شدن در آوریل 2024 آماده شدند.

نمودار قیمت بیت کوین با نشانگر ارزش انرژی. منبع: TradingView

به گفته ادواردز، ارزش انرژی بیت کوین نشان دهنده ارزش منصفانه آن است.

ارزش انرژی بیت کوین همبستگی قوی با قیمت لحظه ای بیت کوین نشان داد که نشان می دهد این نظریه حداقل تا حدودی معتبر است. با این حال، برخی از اخطارها به این نظریه وجود دارد.

یک محدودیت این است که ارزش انرژی بیت کوین همیشه دقیق نیست. این به این دلیل است که بهره وری انرژی معدن می تواند در طول زمان تغییر کند.

مرتبط با: شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج به روز شد تا منعکس کننده استقرار سخت افزار و افزایش نرخ هش باشد.

علاوه بر این، این تئوری عوامل دیگری را که می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد، مانند عرضه و تقاضای فعلی بازار و اقداماتی که استخراج کنندگان پیش از نصف شدن سال آینده انجام می دهند، در نظر نمی گیرد.

به نظر می رسد بیت کوین برای کاهش بیشتر آماده است

داده‌های نقدینگی بیت‌کوین در بایننس به خریداران نشان می‌دهد که به سطح 24600 دلار برای حمایت نگاه می‌کنند. با این حال، به نظر می رسد که حرکت صعودی در حال تضعیف است، زیرا اکثر معامله گران در حال تجمع در اطراف سطوح پایین سالانه هستند و امیدوارند این سطوح ادامه یابد.

سطوح انحلال برای سفارشات آتی Coinglass نشان می دهد که خریداران پیش بینی کاهش به سمت 24,600 دلار هستند، در حالی که انحلال های کوچکتر به سمت 23,000 دلار حرکت می کنند.

به ویژه، محدوده قیمتی بین 25000 تا 25500 دلار بیشترین سفارشات با حجم قابل توجهی بالاتر را دارد که آنها را به اهدافی داغ برای سرمایه گذاران تبدیل می کند.

نقشه حرارتی انحلال آتی بیت کوین. منبع: Coinglass

اگر قیمت به سطح 23000 دلار کاهش یابد، قضاوت خریدار مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. کاهش کمتر از 23000 دلار، سطوح 21451 دلار و 19549 دلار را از سال 2022 به بعد هدف قرار می دهد.

سطوح حمایت و مقاومت بیت کوین منبع: آزمایشگاه جارویس

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *