CoinGecko: آلت کوین‌ها با افزایش تسلط بیت‌کوین در سه ماهه دوم «خون بیرون» شدند


با ادامه رشد بیت کوین در سه ماهه دوم 2023، توکن های Exchange، DeFi و metaverse به شدت ضربه خوردند.

به گفته CoinGecko، سه ماهه دوم سال برای عملکرد بیت کوین سه ماهه خوبی بوده است، زیرا در طول این سه ماهه، تسلط بازار را بر آلت کوین های «خونریزی» به دست آورده است.

در 18 ژوئیه، جمع‌آوری داده‌های ارز دیجیتال گزارش صنعت خود را منتشر کرد که در آن بیان شد که بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) همچنان به افزایش سود سه ماهه اول نسبت به سه ماهه دوم سال 2023 ادامه می‌دهند.

در همین حال، بایننس کوین (BNB)، XRP (XRP) و کاردانو (ADA) در این مدت متحمل ضرر دو رقمی شدند.

CoinGecko گفت که BNB و ADA بیشترین ضرر را در شکایت های مطرح شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه Binance و Coinbase داشته اند زیرا هر دو به عنوان اوراق بهادار برچسب خورده اند.

توکن های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به ویژه در سه ماهه آسیب دیدند، به طوری که Uniswap (UNI)، Chainlink (LINK) و Lido (LDO) زیان دو رقمی را ثبت کردند.

پنج توکن برتر متاورس و برد-برد بر اساس ارزش بازار، از جمله Axie Infinity (AXS)، Sandbox (SAND) و Decentraland (MANA) نیز به ضرر تا 40 درصد اشاره کردند.

قیمت کریپتو سه ماهه دوم سال 2023 را نشان می دهد. منبع: CoinGecko

در نتیجه، تسلط بیت کوین در پایان ژوئن به کمی بیش از 52 درصد رسید که بالاترین میزان در دو سال اخیر بود. با این حال، اخیراً با افزایش آلت کوین به دلیل پیروزی جزئی دادگاه ریپل به زیر 50 درصد کاهش یافت.

علاوه بر این، اکثر آلتکوین هایی که پس از افزایش 80 درصدی XRP به دست آورده بودند، قبلاً آنها را از دست داده بودند و بازارها را به وضعیت موجود قبل از تصمیم دادگاه بازگرداندند.

CoinGecko گزارش داد که ارزش کل بازار برای سه ماهه ثابت باقی ماند و دوره را با 1.2 تریلیون دلار از جایی که شروع کرد به پایان رساند. تا سه ماهه سوم ثابت ماند و در زمان نگارش این مقاله همچنان در 1.2 تریلیون دلار است.

ارزش کل بازار، Q2، 2023. منبع: CoinGecko

بر اساس این گزارش، بزرگترین برنده این دوره بیت کوین بود که با افزایش تقریبا 7 درصدی نسبت به بقیه بازار بهتر عمل کرد. با این حال، میانگین حجم معاملات روزانه بیت کوین نسبت به سه ماهه قبل 58.7 درصد کاهش یافته است.

مرتبط با: چه کسی می گوید “فصل آلت کوین”؟ تسلط بیت کوین پس از پیروزی XRP به شدت کاهش می یابد

در این گزارش آمده است: «پس از یک سه ماهه اول شگفت‌انگیز، بیت کوین همچنان از بزرگترین کلاس‌های دارایی در سه ماهه دوم بهتر عمل می‌کند و تنها از NASDAQ و S&P500 عقب‌تر است».

در حالی که اکثر آلتکوین های غیر از XRP در حال حاضر به عقب نشینی خود ادامه می دهند، امیدها برای یک “فصل alt” اولیه در حال کاهش است، زیرا بیت کوین همچنان پادشاه ارزهای دیجیتال است.

مجله: آیا باید «قرص نارنجی» را به کودکان بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *