داده های بیت کوین به 3 دلیل اصلی که سرمایه گذاران به قیمت بیت کوین اهمیت نمی دهند، اشاره می کند


قیمت بیت کوین کاهش یافته است، اما سه معیار کلیدی مورد استفاده توسط معامله گران پول هوشمند همچنان سیگنال های صعودی را ارائه می دهند.

اخیراً در مورد عملکرد ضعیف قیمت بیت کوین (BTC) صحبت های زیادی شده است و بسیاری از تحلیلگران پیشنهاد می کنند که حرکت نزولی بیشتری در هفته های آینده در انتظار است.

اما چندی پیش بود که بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان ارزهای دیجیتال در مورد برخی از معیارهای اساسی قابل توجه که کاملاً صعودی بودند و هنوز هم باقی می مانند، هول کردند.

بیایید به سه معیار بیت کوین که گاوها می توانند در نظر داشته باشند نگاهی بیندازیم.

هش بیت بیت کوین به سطح رکورد نزدیک شده است

نرخ هش بیت کوین، اندازه گیری که میزان قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج بیت کوین را نشان می دهد، اخیرا به رکورد بالایی رسیده است. این نشان دهنده قدرت کلی شبکه و علاقه مستمر ماینرها است. هرگز اینقدر امنیت در بیت کوین وجود نداشته است و این نشان دهنده این واقعیت است که به نظر می رسد ماینرها به آینده شبکه بیت کوین ایمان دارند.

در مورد اینکه آیا نرخ هش بالا یک سیگنال صعودی است یا خیر، بحث هایی وجود دارد. در حالی که سرمایه گذاران افزایش قدرت هش را نشانه ای از افزایش قیمت قریب الوقوع می دانند، دیگران برعکس آن را می گویند یا اینکه هیچ ارتباطی وجود ندارد.

با نگاهی به داده های سال گذشته، رابطه واضحی بین نرخ هش و قیمت وجود دارد.

نمودار هش کل بیت کوین و قیمت بازار (دلار آمریکا) نمودار 1 ساله. منبع: Blockchain.com

این کاملا منطقی است، با توجه به اینکه ماینرها در نهایت با افزایش قیمت ها، استخراج بیشتری را آغاز می کنند. اقدامات Hahsrate و ماینرها نیز تحت تأثیر تعدیل سختی بیت کوین است که تقریباً هر دو هفته یکبار انجام می شود. با افزایش نرخ هش، سختی آن نیز افزایش می یابد، به این معنی که برای استخراج 1 بیت کوین به انرژی بیشتری نیاز است.

هش ریت بالاتر فقط می تواند قیمت های پایین را برای مدت طولانی حفظ کند زیرا سود استخراج کنندگان کاهش می یابد در حالی که هزینه های تولید آنها به سختی افزایش می یابد. بنابراین، یا باید قیمت افزایش یابد یا در مقطعی هش ریت کاهش می یابد.

در حال حاضر قیمت بر اساس نرخ هش به طور قابل توجهی کاهش یافته است. آخرین باری که این اتفاق در ژوئن رخ داد، با تجمعی همراه بود.

مربوطه را ببینید: ماینرهای بیت کوین نیاز دارند که قیمت بیت کوین با نصف شدن به بالای 98000 دلار برسد – تحلیل

علاوه بر افزایش نرخ هش، به نظر می‌رسد که علاقه دولت‌های ملی به استخراج نیز دوباره در حال افزایش است. کشور عمان اعلام کرده است که قصد دارد 7 درصد از نرخ هش بیت کوین را در کمتر از دو سال تولید کند.

آدرس‌های بیت‌کوین 0.1 بیت کوین را نگه می‌دارند که بالاترین سطح تاریخ است

دارندگان بیت کوین در سراسر بازار نزولی قوی باقی ماندند. تعداد کیف پول هایی که 0.1 بیت کوین یا بیشتر دارند برای اولین بار به 12 میلیون رسید. این روند علیرغم حرکت قیمت محدود به محدوده فعلی که با اصلاحات گاه به گاه مشخص شده است، ادامه یافته است.

آدرس های بیت کوین با موجودی بیش از 0.01 بیت کوین در برابر قیمت. منبع: بیت کوین را ببینید

این میزان اعتماد به طبقه دارایی را علیرغم همه چیزهایی که در بازار اتفاق می افتد نشان می دهد. اگرچه قیمت ها ناامید کننده هستند، پذیرش در حال افزایش است.

در حالی که 0.1 بیت کوین زمانی مقدار ناچیز بود، امروز مقدار قابل توجهی است زیرا در قیمت های فعلی تقریباً 2500 دلار است. ارزش فیات آن در صورت قیمت گذاری به ارزهای دیگر می تواند بسیار بالاتر باشد. این واقعیت که 12 میلیون واحد تجاری بیت کوین زیادی انباشته اند نشان می دهد که جهان چقدر شروع به جدی گرفتن چنین سرمایه گذاری کرده است.

موجودی بیت کوین که در صرافی ها نگهداری می شود روند نزولی دارد

در حالی که تعداد کیف پول هایی که مقادیر قابل توجهی بیت کوین را در خود نگه می دارند نیز افزایش یافته است، میزان بیت کوین نگهداری شده در صرافی ها از زمان سقوط FTX در نوامبر 2022 روند نزولی داشته است. این روند از فروردین امسال افزایش یافته است. این نشان می دهد که افراد سکه های خود را تحت مراقبت خود نگه می دارند و احتمالاً نشان دهنده عدم علاقه آنها به فروش آنها در آینده نزدیک است.

قیمت و موجودی بیت کوین در نمودار مبادلات یک ساله نگهداری می شود. منبع: Coinglass

هفته گذشته، موجودی بیت کوین در صرافی ها از 1.88 میلیون به 1.84 میلیون کاهش یافت. از لحاظ تاریخی، ورود سکه به صرافی ها قبل از فشار فروش بوده است، در حالی که جریان خروجی از صرافی ها باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است.

در مجموع، این سه معیار نشان می دهد که تز سرمایه گذاران برای خرید بیت کوین قوی تر از همیشه است. ماینرهای بیت کوین به استخراج ادامه می دهند، دارندگان پول به انباشت پول ادامه می دهند و افراد همچنان به ذخیره ارزهای دیجیتال خود ادامه می دهند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Brian Nibley

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *