بیت کوین با CPI بالاتری روبرو می شود زیرا قیمت بیت کوین با تمرکز ۲۶.۸ هزار دلاری مبارزه می کند


تحلیلگران بیت کوین همچنان به این نکته اشاره می کنند که CPI همراه با داده های کلان که بالاتر از حد انتظار است به افزایش قیمت بیت کوین کمک نمی کند.

بیت کوین (BTC) در آستانه گشایش وال استریت در 12 اکتبر، در حالی که داده های تورم ایالات متحده همچنان پیش بینی ها را بیشتر می کند، به 26800 دلار ادامه می دهد.

نمودار 1 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

قیمت بیت کوین با فراتر رفتن CPI از پیش بینی ها واکنش نشان می دهد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که نوسانات قیمت بیت‌کوین پس از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای که در روز گذشته مشاهده شد، خاموش باقی مانده است.

این به لطف داده های اقتصاد کلان ایالات متحده است که نشان می دهد تورم پایدار همچنان بازارها را شگفت زده می کند.

در همان روز، نسخه سپتامبر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) این روند را 3.7 درصد نسبت به سال قبل حمایت کرد، در حالی که انتظار می رفت 3.6 درصد باشد. نسبت متشکل از غذا و انرژی کمتر 4.1٪ بود، مطابق با برآوردها.

در بیانیه مطبوعاتی رسمی اداره آمار کار ایالات متحده آمده است: «شاخص همه اقلام برای 12 ماه منتهی به سپتامبر 3.7 درصد افزایش یافته است؛ افزایشی مشابه با 12 ماه منتهی به آگوست».

شاخص کل اقلام به استثنای غذا و انرژی در 12 ماه گذشته 4.1 درصد افزایش یافته است. در حالی که شاخص انرژی در 12 ماهه منتهی به شهریورماه 0.5 درصد کاهش داشت، شاخص مواد غذایی نسبت به سال گذشته 3.7 درصد افزایش داشت.

منبع تفسیری واکنشی مالی، نامه Kobeissi با این وجود، نقطه تنگی را که سیاست پولی و فدرال رزرو در آن قرار دارند، برجسته کرد.

تورم PCE و PPI در حال افزایش است، تورم CPI نیز بالاتر از انتظار است. نوشت در X.

چگونه فدرال رزرو می تواند به این زودی نرخ بهره را کاهش دهد؟

انتظار می‌رود که مفهوم «بالاتر برای مدت طولانی‌تر» در مورد نرخ‌های بهره ایالات متحده، بر دارایی‌های پرخطر، از جمله ارزهای دیجیتال، فشار وارد کند.

بر اساس داده‌های FedWatch Tool گروه CME، پس از CPI، احتمال افزایش بیشتر نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو در نشست بعدی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 1 نوامبر، تنها 7.4 درصد بود.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

تحلیلگر بیت کوین و کلان: “بد = بد”

با توجه به بیت کوین، فعالان بازار محتاط دلیل کمی برای انتظار چرخش صعودی در کوتاه مدت داشتند.

مطالب مرتبط: در مورد افزایش قیمت بیت کوین تردید دارید؟ عرضه جوان بیت کوین منعکس کننده بازار نزولی سال 2022 است

معامله‌گر محبوب Skew همچنان 26800 دلار را به عنوان منطقه‌ای که گاوها به سمت حمایت حرکت می‌کنند، معرفی کرد.

نظارت بر شاخص‌های مواد منبع، کمبود نقدینگی پیشنهادی را بسیار بالاتر از 24750 دلار نشان داد که سطح قابل توجهی در دو سه ماهه گذشته بود.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران، گفت: «مدتی است که درباره خوب = خوب یا خوب = بد بودن قیمت بیت کوین بحث می کنیم. اضافی اظهار نظر از دیدگاه کلان قبل از CPI.

من اقتصاددان نیستم، اما بر اساس گزارش‌های دیروز، چشم‌انداز کلی اقتصادی و تنش‌های ژئوپلیتیکی، فکر می‌کنم بد=بد است.»

در ادامه، شرکت تجاری QCP Capital روند نزولی بیت کوین و اتر آلتکوین برتر (ETH) را با وجود چندین فاکتور صعودی بالقوه در سه ماهه چهارم “بی کاستی” توصیف کرد.

او در اوایل روز در یک به‌روزرسانی بازار نوشت: «امیدواریم که عملکرد ضعیف نسبی BTC و ETH در روند صعودی به این معنی باشد که اگر CPI قوی‌تر از حد انتظار باشد، بتای آن‌ها نیز پایین‌تر خواهد بود.

در غیر این صورت، ما همچنان به بررسی انتقادی سطوح کلیدی 25-26K در جهت نزولی و 29-30K در جهت صعودی ادامه خواهیم داد تا روند بعدی را تعیین کنیم.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید