توسعه دهنده هسته بیت کوین به دلیل «معضل دشوار» از شبکه لایتنینگ کناره گیری کرد


آنتوان ریارد معتقد است که جامعه بیت کوین با یک «معضل دشوار» مواجه است، زیرا دسته جدیدی از حملات دوچرخه یدکی شبکه لایتنینگ را تهدید می کند.

آنتوان ریارد، محقق و توسعه‌دهنده امنیت، با استناد به مسائل امنیتی و چالش‌های اساسی در اکوسیستم بیت‌کوین، خود را از توسعه شبکه لایتنینگ جدا می‌کند.

با توجه به موضوعی در فهرست پست‌های عمومی بنیاد لینوکس، ریارد معتقد است که جامعه بیت‌کوین با یک «معضل دشوار» مواجه است، زیرا دسته جدیدی از حملات دوچرخه‌های یدکی لایتنینگ را در «وضعیت خطرناکی» قرار می‌دهند.

شبکه لایتنینگ یک راه حل لایه دو است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این برای افزایش مقیاس پذیری و کارایی تراکنش های بیت کوین با فعال کردن تراکنش های همتا به همتای خارج از زنجیره طراحی شده است.

کاربران می توانند کانال های پرداخت را از طریق شبکه لایتنینگ باز کنند، چندین تراکنش را خارج از زنجیره انجام دهند و نتیجه نهایی را در بلاک چین بیت کوین تسویه کنند. حمله دوچرخه یدکی این کانال های پرداخت را هدف قرار می دهد. این نوع جدیدی از حمله است که به مهاجم اجازه می‌دهد تا با سوء استفاده از ناهماهنگی‌های بین مجموعه‌های حافظه فردی، پول یک شرکت‌کننده در کانال را بدزدد. به گفته ریارد:

من فکر می‌کنم این دسته جدید از حملات حلقه تغییر، لایتنینگ را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار می‌دهد که در آن فقط می‌توان یک اصلاح پایدار در لایه پایه ایجاد کرد (به عنوان مثال افزودن یک تاریخچه حافظه فشرده از همه تراکنش‌های دیده شده یا برخی ارتقاهای اجماع) ارزش در مقابل حملات ساده.”

ریارد همچنین خاطرنشان کرد که پرداختن به نوع جدید حمله ممکن است نیاز به تغییراتی در شبکه اصلی بیت کوین داشته باشد:

چنین تغییراتی تغییراتی هستند که نیازمند بالاترین سطح شفافیت و مشارکت جامعه به عنوان یک کل هستند، زیرا ما الزامات پردازش گره کامل یا معماری امنیتی اکوسیستم غیرمتمرکز بیت کوین را به طور کامل تغییر می دهیم.

توسعه‌دهندگان لایتنینگ با چالش‌هایی دست و پنجه نرم کرده‌اند، از جمله انتقاد از پیچیدگی شبکه و خواسته‌های مربوط به تجربه کاربر. طبق داده‌های DefiLlama، از زمان آغاز به کار در سال 2018، شبکه لایه 2 محبوبیت پیدا کرده است و در زمان نگارش این مقاله به ارزش کل 159.5 میلیون دلار رسیده است. با این حال، این رقم در مقایسه با ارزش بازار بیت کوین 587 میلیارد دلاری، هنوز بسیار کم است.

ریارد اکنون قصد دارد بر توسعه بنیادی بیت کوین تمرکز کند، اما در مورد چالش های آتی برای اکوسیستم اصلی ارزهای دیجیتال هشدار داد:

از سوی دیگر، برای توضیح کامل اینکه چرا چنین تغییراتی ضروری هستند و برای طراحی خوب آنها، ممکن است لازم باشد حملات عملی و حیاتی را به اکوسیستم عمومی BTC از حدود 5355 معضل دشوار به طور کامل انجام دهیم. ممکن است درسی در این زمینه وجود داشته باشد. استقرار پروتکل بیت کوین […]”

مجله: کتیبه های تکراری – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید