صندوق پذیرش بیت کوین توسط بانک 500 میلیارد دلاری Nomura ژاپن راه اندازی شد


صندوق پذیرش بیت کوین تنها در معرض دید بلندمدت بیت کوین خواهد بود و در اختیار سرمایه گذاران نهادی قرار خواهد گرفت.

مدیریت دارایی دیجیتال لیزری، زیرمجموعه دارایی های دیجیتال بزرگترین بانک سرمایه گذاری Nomura ژاپن، صندوق پذیرش بیت کوین را برای سرمایه گذاران نهادی راه اندازی کرده است.

در اعلامیه رسمی آمده است که صندوق مبتنی بر بیت کوین اولین مورد از مجموعه راه حل های سرمایه گذاری پذیرش دیجیتالی خواهد بود که این شرکت قصد دارد معرفی کند.

Nomura یک غول مالی ژاپنی با بیش از 500 میلیارد دلار دارایی است و خدمات کارگزاری را به سرمایه گذاران بصری پیشرو ارائه می دهد. صندوق بیت کوین که توسط بازوی دارایی دیجیتال راه اندازی شده است، اکنون به سرمایه گذاران امکان دسترسی مستقیم به بیت کوین را می دهد.

صندوق پذیرش بیت کوین دیجیتال Lazer تنها در معرض دید طولانی مدت بیت کوین قرار می گیرد. این غول مالی، Komainu را به عنوان شریک نگهداری قانونی خود انتخاب کرده است. صندوق بیت کوین بخشی از شرکت پرتفوی جدا شده از صندوق های دیجیتال لیزری است که مطابق با سازمان تنظیم مقررات جزایر کیمن به عنوان یک صندوق سرمایه گذاری ثبت شده است.

سباستین گوگلیت، رئیس مدیریت دارایی دیجیتال Lazer، گفت که بیت کوین یکی از توانمندسازهای این تغییر تحولی بلندمدت است و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض بیت کوین راه حلی برای جذب این روند کلان به سرمایه گذاران ارائه می دهد.

مرتبط با: مدیرعامل می گوید مجوز MVP بای بیت در دبی “بسیار محدود” است

صندوق پذیرش بیت کوین ممکن است اولین در نوع خود باشد که توسط Nomura و بازوی دارایی دیجیتال آن راه اندازی شده است، اما غول بانکداری سرمایه گذاری ژاپنی مدت هاست که در اکوسیستم دارایی دیجیتال سرمایه گذاری می کند. در سپتامبر 2022، این شرکت بازوی سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال خود را راه اندازی کرد تا در خط مقدم نوآوری دیجیتال بماند. در اوایل ماه اوت سال جاری، بازوی کریپتو لیزر دیجیتال Nomura نیز مجوز مرجع تنظیم دارایی مجازی دبی (VARA) را برای فعالیت در این کشور کسب کرد.

صندوق پذیرش بیت کوین با مدت طولانی برای سرمایه گذاران در ژاپن در بحبوحه بحث فزاینده درباره محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین از سوی غول های مالی تنظیم شده و جریان اصلی ایجاد می شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دو ETF آتی مبتنی بر بیت کوین را تأیید کرده است، اگرچه این تصمیمی است که در مورد ETF های بیت کوین لحظه ای تصمیم گیری نشده است. علاوه بر ایالات متحده، کانادا و اروپا نیز بسیاری از محصولات سرمایه گذاری متمرکز بر بیتوسین را در چند سال اخیر تأیید کرده اند.

مجله: ‘زیبا و احمقانه: اولین برداشت جیمسون لوپ از بیت کوین


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *