طبق گزارش‌ها، مصرف انرژی پاک بیت‌کوین از 50 درصد فراتر رفته است – آیا تسلا پرداخت‌های بیت‌کوین را می‌پذیرد؟


یکی از تحلیلگران بلومبرگ گزارش داد که درصد انرژی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین از منابع تجدیدپذیر از 50 درصد فراتر رفته است، تا حدی به دلیل فرار استخراج کنندگان از ممنوعیت چین است.

ایلان ماسک در سال 2021 گفت که تسلا پرداخت های بیت کوین را زمانی می پذیرد که ماینرها از حدود 50 درصد منابع انرژی پاک با “روند آینده مثبت” استفاده کنند. این معیاری است که ممکن است اخیراً رعایت شده باشد.

جیمی کوتس، تحلیلگر بلومبرگ در یک تاپیک 14 سپتامبر در X (توئیتر سابق) گزارش شده است درصد انرژی استخراج بیت کوین (BTC) که از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود از 50 درصد فراتر رفته است، «با کاهش انتشار و افزایش قابل توجه هش‌ریت». به گفته Coutts، تغییر به سمت منابع انرژی تجدیدپذیر نتیجه پراکنده شدن معدنچیان از چین به دنبال ممنوعیت استخراج معدن است که در سال 2021 آغاز شد و برخی کشورها به استخراج معدن روی آوردند تا «درآمدی از انرژی سرگردان و مازاد» داشته باشند.

کشورهایی که در استخراج بیت کوین سرمایه گذاری می کنند عبارتند از السالوادور، بوتان، عمان و امارات متحده عربی که از سال 2021 این ارز دیجیتال را به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته اند. استاندارد انرژی 50 درصد می تواند به این معنی باشد که یکی از بزرگترین شرکت های جهان گامی بزرگتر به سمت پذیرش این فناوری بردارد.

مرتبط با: دست های الماس تسلا: دارایی بیت کوین سازنده خودروهای برقی هیچ تغییری در سه ماهه دوم مشاهده نمی کند

ماسک، مدیرعامل تسلا، از زمان تعیین آستانه 50 درصدی منبع انرژی پایدار برای زمانی که شرکت پرداخت‌ها را از سر می‌گیرد، ماسک اذعان کرد که روند مثبتی به سمت منابع انرژی سبز وجود داشته است، اما تسلا سیاست خود را تغییر نداده است.

به نظر نمی رسد مدیرعامل تسلا به طور عمومی هیچ اقدامی را برای از سرگیری پرداخت های بیت کوین اعلام نکرده باشد. در زمان انتشار، قیمت بیت کوین 26572 دلار بود که در هفت روز گذشته بیش از 2 درصد افزایش داشت.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «نت صفر».
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *