از آنجایی که گاوهای بیت کوین فشار را بالای 28000 دلار نگه می دارند، درخواست ها برای کاهش قیمت بیت کوین در حال افزایش است


بیت کوین در دوره های زمانی کوتاه با شک و تردید نگریسته می شود و تلاش های مکرر برای مقاومت رد می شود.

بیت کوین (BTC) در 6 اکتبر نوسانات را کاهش داد زیرا آماده سازی های نزولی برای قیمت BTC بازگشت.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

بیت کوین انحلال ها را در طول دوره طولانی مدت «فشار» محدود نگه می دارد

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView یک دوره 24 ساعته صاف تر را برای BTC/USD پس از یک آزمایش مجدد ناموفق 28000 دلاری پوشش می دهند.

بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری‌شده در آستانه باز شدن وال استریت پس از باقی ماندن در محدوده محدود حدود 1.5 درصد، به سمت 28000 دلار بازگشت، اما نگرانی‌های تازه‌ای را از سوی فعالان بازار در مورد ضررهای احتمالی در آینده ایجاد کرد.

معامله‌گر محبوب Daan Crypto Trades به مبارزه مداوم بین دو میانگین متحرک اصلی (MA) در بازه‌های زمانی یک روزه اشاره کرد.

او گفت: “اگر مجبور باشم حدس بزنم، اگر Daily 200MA (بنفش) یا Daily 200EMA (آبی) ابتدا تسلیم شوند، احتمالاً روند را برای بقیه اکتبر تعیین می کند.” نوشت در کنار نمودار در پست X از 4 اکتبر.

۲۷ هزار و ۲۸ هزار دلار. مبارزه ادامه دارد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Daan Crypto Trades/X

سپس Daan Crypto Trades افزایش بهره باز (OI) را در صرافی ها نشان داد. این می تواند به ترتیب باعث فشرده شدن پوزیشن های کوتاه و سپس پوزیشن های لانگ شود.

این معمولاً از یک فشار کوتاه (بالا) تا یک فشار طولانی (به سمت پایین) اتفاق می‌افتد. دیروز یک بار دیگر این را دیدیم. او پیشنهاد کرد: “خوب است که مراقب این منطقه باشیم.”

داده‌های منبع ردیابی CoinGlass نشان می‌دهد که انحلال کلی پوزیشن‌های بلند و کوتاه BTC تا ۶ اکتبر بسیار ناچیز است.

نمودار انحلال بیت کوین (اسکرین شات). منبع: CoinGlass

عدم وجود سطوح پایین تر قیمت بیت کوین یک “تعجب” است

در همین حال، نظارت بر منابع شاخص مواد توجه خود را به رفتار معاملاتی نهنگ در طول هفته معطوف کرده است.

مرتبط: بازار صعودی بیت کوین در انتظار است تا ایالات متحده با “تندتر خرس” روبرو شود – آرتور هیز

او با تقسیم نهنگ ها به گروه ها بر اساس حجم، نشان داد که «طبقه های» مختلف نهنگ ها حرکات متناقضی انجام می دهند. سفارش‌هایی که بین 100000 تا 1 میلیون دلار ارزش دارند (که کلاس نشانگرهای مواد اغلب می‌گوید محرک اصلی حرکت قیمت نقطه‌ای است) قرار گرفتن در معرض را افزایش دادند اما نتوانستند روند صعودی گسترده‌تری ایجاد کنند.

“این هفته بنفش به شدت خرید کرده و تاپ محلی را فروخته است. سپس آنها شروع به خرید نزول، خالص + 13.8 میلیون دلار در سفارشات بازار در @binance طی 7 روز گذشته کردند. توضیح داد.

این داده‌ها همچنین نشان داد که سایر نهنگ‌ها در مدت مشابه حدود 60 میلیون دلار فروش خالص داشته‌اند.

متریال اندیکاتورز با اشاره به احتمال انحلال دارایی ها در صرافی منحل شده FTX افزود: «ما می توانیم حدس بزنیم که آیا این بخشی از انحلال FTX است یا خیر.

مهم نیست چه کسی است، اما اگر یک شگفتی وجود دارد، این نیست که قیمت آن افزایش نیافته است، بلکه این است که کاهش نیافته است.

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای Binance با فعالیت نهنگ. منبع: شاخص های اولویت/X

Exitpump، یک حساب تجاری محبوب برای راه اندازی های مبتنی بر مبادلات، به همین ترتیب مشاهده کرد که یک برداشت نقدینگی بالقوه زیر 27400 دلار آماده می شود.

بخشی از تحلیل نهایی به شرح زیر خلاصه شد: “پرایس همیشه دوست دارد چندین بوسه برای بلوک مقاومتی که یک تاپ را تشکیل می دهد، انجام دهد.”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید