آیا بیت کوین بیش از حد گرم شده است؟ برخی معتقدند که پاسخ در PEPE نهفته است


برخی از ناظران بازار کریپتو بر این باورند که هجوم به توکن memecoin PEPE می‌تواند منادی سقوط قریب‌الوقوع بیت‌کوین باشد، اما همه قانع نشده‌اند.

آیا بیت کوین (BTC) به زودی به سمت عقب نشینی می رود؟ برخی از ناظران بازار کریپتو معتقدند که پاسخ ممکن است در قیمت ممکوین با مضمون قورباغه باشد.

در پستی در 27 اکتبر در X (توئیتر سابق)، بنیانگذار Onchain Capital و میزبان کریپتو بانتر، ران نوینر، پیشنهاد کرد که memecoin Pepe (PEPE) یک شاخص قوی از هیجان در بازار ارزهای دیجیتال است.

«اگر می‌خواهید بدانید چه زمانی عقب‌نشینی در راه است، فقط $PEPE را تماشا کنید. نونر گفت: «این به معنای واقعی کلمه شاخصی است که نشان می دهد چه زمانی بازار بیش از حد گرم می شود.

وقتی مردم به اندازه کافی اعتماد به نفس دارند که به آنجا بروند و هوا در حال پمپاژ است، این علامت خروج شماست. همیشه کار می کند.»

پپه اخیرا شاهد افزایش بیش از 100 درصدی بوده است که از 0.00000064 دلار در 20 اکتبر به 0.00000134 دلار در 27 اکتبر افزایش یافته است. در زمان اوج گیری پپه، بیت کوین از بالاترین سطح سالانه ای که به تازگی به آن رسیده بود، شروع به کاهش کرده بود.

نظریه Neuner توسط سایر سرمایه گذاران رمزارز در گذشته به اشتراک گذاشته شده است. در 23 سپتامبر، معامله گر AlexRTB به 60000 دنبال کننده خود گفت که شروع به استفاده از Pepe به عنوان یک سنج قابل اعتماد برای کاهش های کوتاه مدت آینده کرده است.

با این حال، این نظریه همچنین توجه شکاکان را به خود جلب می کند، اگرچه داده ها همیشه از این نظریه پشتیبانی نمی کنند.

تاجر مستقر در دبی Reetika به کوین تلگراف گفت که افزایش اخیر پپه عمدتاً به دلیل اخبار صعودی در مورد تغییرات تیم و این واقعیت است که توکن های اضافی سوزانده خواهند شد و نشانه ای از اعتماد بیش از حد گسترده تر در بازار نیست.

همانطور که داده‌های مقایسه‌ای از TradingView نشان می‌دهد، قیمت پپه اغلب با قیمت بیت‌کوین ارتباط تنگاتنگی دارد، که می‌تواند استفاده از memecoin را به‌عنوان شاخص دشوار کند.

حرکت مقایسه ای قیمت PEPE و BTC از زمان تاسیس Pepe. منبع: TradingView

در همین حال، Reetika پیشنهاد کرد که Solana (SOL) را به عنوان یک پیش بینی بالقوه قابل اعتمادتر نگاه کنیم.

«SOL یک شاخص پیشرو بسیار خوب برای حرکت‌ها تاکنون بوده است. در کل این حرکت، حداقل یک روز قبل از BTC/ETH مقاومت را شکست. او گفت: «من از آن برای انجام پیش بینی های مثبت استفاده می کنم.

با این حال، Reetika تصریح کرد که SOL نیز یک شاخص کامل نیست اما در آخرین حرکت عملکرد خوبی داشت.

به طور مشابه، مفسر بازار و خبرنگار مشتاق ارزهای دیجیتال، پوردارت به کوین تلگراف گفت که پپ احتمالاً بهترین معیار برای اندازه‌گیری تغییرات قیمت در آینده در شرکت‌های بزرگی مانند بیت‌کوین نیست.

از نظر پوردارتس، پپه هنوز در بازار جدیدتر از آن است که «ارزش پایدار واقعی» را به عنوان یک معیار قابل اعتماد برای اندازه‌گیری حرکات قیمت بیت‌کوین با دقت قابل توجهی در اختیار نداشته باشد.

مجله: فراتر از رمزنگاری – شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای گیری تا تامین مالی را نشان می دهد
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید