تحلیلگران بیت‌کوین به ماه نوامبر نگاه می‌کنند زیرا عملکرد قیمت چرخه‌های گذشته را منعکس می‌کند


حرکت جانبی چند ماهه بیت کوین به طرز عجیبی شبیه به دو چرخه قبلی بازار بیت کوین بود که شاهد چرخشی بود که منجر به نصف شدن در ماه نوامبر شد.

به گفته ناظران بازار، در صورتی که رفتاری مشابه چرخه های قبلی منتهی به رویداد نصف شدن بیت کوین داشته باشد، حرکت یک طرفه مداوم قیمت بیت کوین می تواند در اوایل نوامبر صعودی شود.

مایلز دویچر، تحلیلگر رمزارز، با استناد به نموداری از CryptoCon در 10 اکتبر، خاطرنشان کرد که الگوهای اخیر بیت کوین شبیه به آنچه در چرخه های قبلی دیده شده است.

این حرکت معمولی قیمت است که بین سه ماهه دوم و چهارم سال های منتهی به نصف شدن اتفاق می افتد.

وی افزود که 21 نوامبر از نظر تاریخی نقطه عطف مهمی برای قیمت بیت کوین بوده است تا روند صعودی خود را به سمت نصف شدن بعدی آغاز کند.

به عنوان مثال، پس از شش ماه معاملات جانبی در اواسط سال 2015، قیمت BTC در حدود نوامبر شروع به افزایش کرد. به طور مشابه، در سال 2019، بازارها در بیشتر طول سال ثابت ماندند تا اینکه در پایان سال شروع به افزایش کردند.

عملکرد قیمت بیت کوین پس از هر نصف شدن. منبع: @milesdeutscher در توییتر

“Mags” که خود یک تاجر ارز دیجیتال و تحلیلگر فنی توصیف می کند، مشاهدات مشابهی انجام داد و اشاره کرد که BTC در حال حاضر 60٪ کمتر از بالاترین رکورد خود است، مشابه سال های 2015 و 2019، تقریباً 200 روز قبل از نصف شدن برنامه ریزی شده.

Galaxy Trading اضافه کرد که چرخه مشابهی ممکن است در حدود 10 تا 15 نوامبر شاهد کاهش یا کاهش قیمت بیت کوین باشد.

نصف شدن بیت کوین حدود شش ماه دیگر باقی مانده است و بسته به تایمر شمارش معکوس مورد نظر شما در اواخر آوریل یا اوایل ماه مه رخ خواهد داد.

مرتبط با: قیمت بیت کوین تا قبل از هاوینگ سال 2024 به 100000 دلار نخواهد رسید

در همین حال، در گزارشی که در 9 اکتبر منتشر شد، مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات شرکت خدمات مالی ارز دیجیتال Matrixport، گفت که قیمت بیت کوین ممکن است به دلایل مختلفی با ورود به سال 2024 افزایش یابد.

به نظر می رسد بحرانی ترین عامل اقتصاد کلان در حال حاضر بازتابی از وضعیت سال 2019 باشد، زمانی که فدرال رزرو کارمزد را متوقف کرد و منجر به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین شد.

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و قیمت بیت کوین منبع: Matrixport

با این حال، اکثر تحلیلگران و ناظران به طور کلی موافق هستند که بازار صعودی بزرگ بعدی در سال بعد از نصف شدن بیت کوین خواهد آمد.

مجله: Wolf Of All Streets از جهانی که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد می ترسد: سالن شعله
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید