بیت کوین به قیمت 25000 دلار: تخفیف یا فاجعه؟


این هفته گزارش بازار به بررسی کاهش اخیر بیت کوین به زیر 25000 دلار و معنای آن برای آینده نزدیک می پردازد. فروش بود یا فاجعه؟

در قسمت آخر گزارش بازارمارسل پچمن، تحلیلگر کوین تلگراف، افزایش اخیر بیت کوین (BTC) به 25000 دلار را بررسی می کند. برخی از تحلیلگران و تأثیرگذاران پیشنهاد می کنند که این یک فرصت خرید کوتاه مدت است. پچمن توضیح می دهد که همبستگی معکوس بیت کوین با شاخص دلار آمریکا تنها برای 40 درصد از 20 ماه گذشته صادق بوده است، به این معنی که احتمالاً معیار خوبی برای پیش بینی تغییرات قیمت نیست.

سپس این نمایش تمرکز را به گزارش اخیر Glassnode می‌برد، که نشان می‌دهد میزان تغییر BTC در پایین‌ترین سطح خود از اکتبر 2020 است و دلیل آن «بی‌تفاوتی» و «خستگی» سرمایه‌گذاران است. پچمن استدلال می کند که گاوها پس از اقدام بی وقفه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای پیگیری Coinbase و Binance خسته شده اند. در نهایت، پچمن موافق نیست که حرکت اخیر بیت کوین به سمت 25000 دلار فرصتی برای خریداران است، با توجه به اینکه نسبت ریسک به پاداش کوتاه مدت نزدیک به سطح قیمت فعلی حدود 50:50 است.

در قسمت بعدی برنامه، پچمن پیش‌بینی دیویس هوی، معاون ماینر بیت‌کوین کنان، مبنی بر اینکه بیت کوین در سال 2024 به 100000 دلار می‌رسد، بسته به تایید نصف و نقد صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را تحلیل می‌کند. نخست، پچمن گفت که دارایی های 10 تریلیون دلاری بلک راک فقط یک سراب است، با 55 درصد سرمایه گذاری با درآمد ثابت و 2.8 تریلیون دلار در سایر ETF ها مانند کالاها، شاخص S&P 500، بازارهای نوظهور جهانی و سرمایه گذاری های جایگزین سرمایه گذاری شده است.

علاوه بر این، پچمن این خطر را افزایش می دهد که اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد، صاحبان فعلی تصمیم بگیرند موقعیت هایی را که قبلاً با قیمت 60000 دلار، 50000 دلار یا حتی 40000 دلار خریداری شده اند جایگزین کنند. این بدان معنی است که طرف مناقصه را هرگز نمی توان پیش بینی کرد، صرف نظر از انگیزه های ماینرها. در نهایت، پچمن توضیح می دهد که یک ETF بیت کوین در هشت سال گذشته یک رویا بوده است و هیچ چیز برای رد دلایل اخراج SEC، مانند حجم معاملات استیبل کوین و صرافی های غیرقانونی خارج از کشور، تغییر نکرده است.

آخرین قسمت گزارش بازار را که به طور انحصاری در کانال YouTube Markets و Research Cointelegraph در دسترس است، تماشا کنید.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *