Bitmain سازنده بیت کوین ASIC پرداخت حقوق کارکنان را متوقف می کند: گزارش


این شرکت به دشواری ارائه “جریان نقدی مثبت خالص” هنگام تصمیم گیری اشاره کرد.

Bitmain، سازنده مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه بیت کوین، پرداخت حقوق کارکنان را برای ماه سپتامبر و بعد از آن متوقف کرده است.

طبق اخبار محلی اخیر، طبق گفته چندین کارمند Bitmain که با این موضوع آشنا هستند، ظاهراً این شرکت تمام «پاداش‌ها و مشوق‌ها» را برای کارکنان خود قطع کرده است و هنوز از ماه گذشته دستمزد آنها را پرداخت نکرده است. ضمناً 50 درصد از حقوق پایه کارمندان کسر می شود. پیامی که ظاهراً از بیت مین می آید به شرح زیر است:

از سپتامبر، این شرکت هنوز به جریان نقدی مثبت خالص، به ویژه در سفارشات، دست نیافته است. [new] ASIC ها بنابراین، تیم مدیریت ارشد تصمیم گرفته است که حقوق ماه سپتامبر پس از تعطیلات متوقف شود و در انتظار بررسی پس از 7 اکتبر باشد.

Bitmain که در سال 2013 در پکن، چین تأسیس شد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ASIC استخراج بیت کوین در جهان است که 70 درصد سهم بازار را در اوج خود دارد. سری Antminer ASIC این شرکت در حال حاضر از نظر محاسبات نرخ هش برای استخراج بیت کوین در صنعت پیشرو است.

در ماه آگوست، Hive ماینر بیت‌مین خرید 2000 ماینر Bitmain S19 XP ASIC را برای استفاده فوری در پلتفرم خود اعلام کرد. لیست قیمت ماینرهای S19XP ASIC در Bitmain 4653 دلار است. Hive می‌گوید که پس از ادغام، پلتفرم‌های ماینینگ این شرکت در مجموع 80 دلار در هر مگاوات ساعت درآمد ایجاد می‌کنند، که شامل مدل‌های قدیمی و غیر بیت‌مین می‌شود.

در سال 2021، یکی از بنیانگذاران Bitmain، Jihan Wu اعلام کرد که اختلاف مالکیت یک ساله با یکی از بنیانگذاران Micree Zhan حل شده است. بر اساس این قرارداد، وو از ریاست و مدیرعامل Bitmain استعفا می دهد و سهام مالکیت خود را به ژان به مبلغ 600 میلیون دلار می فروشد. در آن زمان، Bitmain در حال برنامه ریزی برای عرضه اولیه عمومی با ارزش 5 میلیارد دلار تا پایان سال 2022 بود. اعتقاد بر این است که چنین طرح هایی به دلیل ادامه بازار نزولی کنار گذاشته شده اند.

مجله: فراریان 3AC در آشفتگی به عنوان OPNX با خطرات جدیدی روبرو هستند


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید