تحلیلگران بیت کوین همچنان پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین به 20000 دلار کاهش یابد


تجزیه و تحلیل بیت کوین هشدار می دهد که دلایل متعددی برای بازگشت قیمت بیت کوین به 20000 دلار وجود دارد که از الگوی “سر و شانه” تا یک آبشار ناشی از FUD متغیر است.

بیت کوین (BTC) از اکتبر به بالاترین حد خود در شش هفته گذشته رسیده است، اما برخی پیش بینی ها همچنان نشان می دهند که قیمت بیت کوین به 20000 دلار باز می گردد.

بیت کوین که از ابتدای ماه گذشته نزدیک به 6 درصد رشد داشته و در حال حاضر حدود 27500 دلار است، بسیاری را با رفتار قیمت فعلی خود فریب نمی دهد.

تحلیلگر: اکتبر ممکن است بعداً برای بیت کوین نزولی باشد

قدرت قیمت بیت کوین در هفته های اخیر بسیاری از فعالان بازار را امیدوار کرده است که به مقاومت 30000 دلاری دست یابند یا حتی از آن فراتر روند.

اما برای برخی، هنوز دلایل زیادی برای محتاط بودن وجود دارد.

در تجزیه و تحلیل X خود که در 2 اکتبر منتشر شد، معامله گر محبوب و تحلیلگر بازار CryptoBullet مجدداً تأکید کرد که 20000 دلار هنوز به عنوان هدف قیمت BTC در رادار است.

او استدلال کرد که حرکت اخیر به 28600 دلار اکنون شانه راست یک الگوی نمودار کلاسیک “سر و شانه” را تشکیل می دهد، که اگر تکمیل شود منطقا به حرکت رو به پایین منجر می شود.

CryptoBullet “نیمه دوم اکتبر روند نزولی را نشان خواهد داد” نوشت به عنوان بخشی از بحث بعدی

این ایده بر اساس نقشه راه قبلی در ماه اوت بود که هدف صعودی کوتاه مدت 28000 دلار را پیش از بازگشت به سمت هدف 20000 دلاری تعیین کرد.

در جای دیگر بحث CryptoBullet فوق الذکر به نظر می رسد منطقه پایین تر برای BTC/USD بین 19000 تا 21000 دلار باشد.

همه پاسخ‌ها، به‌ویژه تاجر محبوب الیزی، هشدار او را نادیده گرفتند مشکوک احتمال وقوع چنین سناریویی وجود دارد.

هشدار نسبت به خطر “توزیع”

اما CryptoBullet تنها نیست که می‌ترسد بدترین‌ها هنوز برای بیت‌کوین تمام نشده است.

مطالب مرتبط: سرمایه گذاران بیت کوین پس از کاهش بیش از 4 درصدی قیمت بیت کوین، تقاضای «پیشرفت آهسته» دارند.

Joao Wedson، بنیانگذار و مدیر عامل منبع معاملات ارز دیجیتال Dominando Cripto، در یکی از پست های وبلاگ Quicktake خود در 28 سپتامبر، عملکرد بیت کوین را بین سال های 2020 و 2022 مقایسه کرد.

بین سال های 2020 تا 2022، بیت کوین ارزش قابل توجهی به دست آورد، به اوج های تاریخی رسید و توجه جهانی را به خود جلب کرد. او نوشت: «با این حال، این مرحله با اصلاح قابل توجهی دنبال شد که باعث کاهش قیمت‌ها شد و ارز دیجیتال را به سطوح پایین‌تری بازگرداند.

ودسون همچنین پیشنهاد کرد که اگر تاریخ تکرار شود، سطوح زیر 20000 دلار می توانند دوباره ظاهر شوند. نمودار همراه یک فراکتال را ارائه می دهد که اکنون می تواند تکرار شود.

اکنون، در سال 2023، بار دیگر شاهد افزایش بیش از 100 درصدی بیت کوین هستیم که توجه زیادی را از سوی سرمایه گذاران نهادی و فردی به خود جلب کرده است. با این حال، اخیراً بازار با نوسانات قابل توجه و روند نزولی قیمت مواجه شده است. وی ادامه داد: این شباهت با گذشته این پرسش را ایجاد می کند که آیا شاهد تکرار چرخه قبلی هستیم یا خیر.

اگر این فراکتال در چند هفته آینده ادامه یابد، هدف 19500 دلار است که می تواند منجر به یک سری FUD و اخبار منفی در فضای ارزهای دیجیتال شود. همچنین امکان توزیع مجدد وجود دارد، جایی که قیمت افزایش قابل توجهی را تهدید می‌کند، اما کسب سود شرکتی، قیمت را مجبور به کاهش می‌کند و فضای عدم اطمینان را در بازار ایجاد می‌کند.

نمودار مشروح BTC/USD با فراکتال (عکس از صفحه). منبع: CryptoQuant

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، منابع دیگر، از جمله معامله گر و تحلیلگر Rekt Capital، از گاوها می خواهند که برای حفظ حمایت به منظور جلوگیری از عقب نشینی طولانی مدت وارد عمل شوند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید