800000 امین بلوک بیت کوین استخراج شد – آینده چیست؟


تیک تاک، بلوک بعدی. شبکه بیت‌کوین هشتصد هزارمین بلوک خود را در کمتر از یک سال تا رسیدن به نصف کردن پاداش بلاک بعدی تولید کرده است.

شبکه بیت کوین (BTC) از زمان آغاز به کار خود در سال 2009، 800000 بلاک تولید کرده است که تنها 40000 بلاک باقی مانده است تا قبل از نصف کردن پاداش استخراج بعدی شبکه استخراج شود.

همانطور که محقق بازار، Dylan LeClair در توییتر اشاره کرد، بلوک 800000 شامل 3721 تراکنش در 1.64 مگابایت بود که در آن قیمت تراکنش BTC در 24 جولای 29815 دلار معامله می شد:

این نقطه عطف در 24 ژوئیه به طور گسترده در پلت فرم رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و طرفداران بیت کوین و مفسران صنعت این نقطه عطف را به عنوان شاخصی از امنیت و انعطاف پذیری شبکه برجسته کردند:

ارتفاع بلاک در هسته بیت کوین معیاری از بلوک های متوالی بلاک چین است که شامل تراکنش ها و داده های بسته بندی شده در بلوک ها توسط ماینرهای شبکه است. ارتفاع بلوک همچنین به عنوان معیار یک بلوک خاص نسبت به بلوک پیدایش، بلوک تشکیل دهنده زنجیره شبکه عمل می کند.

این متریک به عنوان یک ترتیب زمانی از تراکنش‌ها و بلوک‌ها در شبکه عمل می‌کند که هر بلاک چین جدید بر اساس زنجیره قبلی است. این به کاربران کمک می کند ترتیب ثبت تراکنش ها را تعیین کنند.

ارتفاع بلوک همچنین به عنوان معیار تغییرناپذیری بیت کوین عمل می کند. هرچه تعداد بلوک‌های بیشتری به زنجیره اضافه شود، قدرت محاسباتی بیشتری برای یک عامل مخرب برای دستکاری بلوک‌های قبلی مورد نیاز خواهد بود.

مطالب مرتبط: استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با وجود سخت‌ترین بازار نزولی تا به حال در حال افزایش هستند – Hut8، Foundry، Braiins

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph تحقیق شده بود، یک حمله 50 درصدی مستلزم آن است که مهاجم قدرت محاسباتی کافی برای محاسبه اثبات کار هر بلوک بعدی از یک بلوک حاوی تراکنش جعلی را به دست آورد.

ارتفاع بلوک همچنین به عنوان یک معیار برای حفظ دشواری استخراج بیت کوین استفاده می شود. شبکه های بلاک چین مبتنی بر اثبات کار، به طور دوره ای دشواری استخراج خود را بر اساس کل قدرت محاسباتی شبکه و زمان لازم برای استخراج تعداد معینی از بلوک های قبلی تنظیم می کنند.

شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یک بلاک جدید داشته باشد. اگر در یک زمان معین قدرت هش بیشتری به شبکه اضافه شود، این معیار را تحت تأثیر قرار می دهد و شبکه به طور خودکار هر دو هفته یکبار سختی استخراج را تنظیم می کند تا تعادل را حفظ کند.

ارتفاع بلاک بیت کوین همچنین میزان بیت کوینی را که به استخراج کنندگانی که یک بلاک جدید به شبکه اضافه می کنند، تعیین می کند. پروتکل بیت کوین طوری طراحی شده است که هر 4 سال یکبار رویدادهای نصف شدن بلاک یا 210000 بلاک در زنجیره را داشته باشد.

منبع: Nicehash

پاداش بلوک اولیه 50 BTC در سال 2009 بود، سپس به 25 BTC، 12.5 BTC و در حال حاضر 6.25 BTC در سال های 2012، 2016 و 2020 کاهش یافت.

هاوینگ بعدی بیت کوین در آوریل 2024 انجام می شود و آخرین نصف کردن پاداش بلاک به 3125 بیت کوین افزایش می یابد. رویدادهای نصف شدن از لحاظ تاریخی با جهش های عظیم قیمت برای بیت کوین و بازارهای گسترده تر ارزهای دیجیتال همزمان بوده است.

کمتر از یک سال قبل از هاوینگ بعدی، سایر رویدادهای کلان نیز افت قیمت را پس از آخرین رکورد بالای 69000 دلاری بیت کوین متوقف کردند. تحلیلگران و مفسران حدس می‌زنند که آخرین برنامه‌های کاربردی برای صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) از سوی شرکت‌هایی مانند مدیران دارایی جهانی BlackRock و Fidelity نشان‌دهنده علاقه مجدد نهادها به بیت‌کوین است.

مجله: بیت کوین 2023 در میامی با “پول های چرند در بیت کوین” کنار می آید
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *