بیت کوین به 30 هزار دلار نگاه می کند، قیمت XRP پس از پیروزی قانونی ریپل 6 درصد افزایش یافت


بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه می دهد، زیرا قدرت قیمت بیت کوین در مقابل فدرال رزرو جنگ طلب افزایش می یابد، اما نگرانی ها در مورد عقب نشینی در حال افزایش است.

بیت کوین (BTC) پس از یک رشد پرحادثه 24 ساعته در 20 اکتبر از 29500 دلار گذشت، در حالی که قیمت XRP نیز در پاسخ به پیروزی حقوقی بزرگ ریپل به بالای 0.50 دلار رسید.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

پاول Hawkish Fed نمی تواند قیمت بیت کوین را کاهش دهد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView جفت BTC/USD را که از ابتدای هفته به بالاترین حد دو ماه اخیر نزدیک شده است، ردیابی کرده‌اند.

به نظر می رسد که بزرگترین ارز رمزنگاری شده توسط رویدادهای مربوط به سخنرانی روز قبل جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، تقویت شده است.

در زمانی که اوراق قرضه ایالات متحده در حال فروپاشی بود، پاول برای استفاده از عبارت مناسب تحت فشار بود و تحلیل حتی پیش‌بینی می‌کرد که لحن «بسیار کفرآمیز» حاکم شود. در این سخنرانی که برای مدت کوتاهی توسط معترضان قطع شد، مشاهده شد که پاول دیدگاهی به شدت محافظه کارانه داشت.

او درباره افزایش نرخ‌ها گفت: «موضع سیاست محدودکننده است، به این معنی که سیاست سخت‌گیرانه بر فعالیت‌های اقتصادی و تورم فشار نزولی وارد می‌کند».

“با توجه به سرعت سریع سفت کردن، ممکن است همچنان انقباض معناداری در خط لوله وجود داشته باشد.”

پاول گفت که فدرال رزرو بیش از حد مشکلات احتمالی افزایش نرخ بهره را پذیرفته است.

انجام خیلی کم می‌تواند باعث تثبیت تورم بالاتر از هدف شود و در نهایت سیاست پولی را ملزم می‌کند که تورم پایدارتر را از اقتصاد دور کند که هزینه‌ای برای اشتغال بالاست. وی ادامه داد: «انجام بیش از حد نیز می تواند آسیب های غیرضروری به اقتصاد وارد کند.

با توجه به عدم قطعیت ها، خطرات و میزان پیشرفت ما، کمیته با احتیاط پیش می رود.

داده‌های FedWatch Tool گروه CME نشان می‌دهد که در تصمیم‌گیری‌های آتی نرخ‌ها در میان انتظارات بازار تغییر روند.

بر اساس داده های FedWatch Tool گروه CME، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) به اتفاق آرا در حال بررسی حفظ نرخ بهره در سطح فعلی در نشست بعدی خود در 1 نوامبر است. قبل از پاول، نرخ ها 88 درصد بود.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

پس از این سخنرانی، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه رگولاتورهای ایالات متحده اتهامات جنایی علیه مدیران شرکت بلاک چین ریپل را لغو کردند.

قیمت XRP بلافاصله پاسخ داد و در زمان نوشتن مقاله، بیش از 6٪ در 24 ساعت معامله شد.

نمودار 1 ساعته XRP/USD. منبع: TradingView

سرمایه‌گذار پیشنهاد می‌کند که در اینجا «نیاز» بیت‌کوین است

در وسط یک پس زمینه افزایش انتظار بیت کوین یک شبه به دنبال تصویب صندوق قابل معامله در بورس قیمت بیت کوین ایالات متحده (ETF) شتاب گرفت.

موارد مرتبط: معیارهای بیت کوین شانس صعودی را افزایش می دهد زیرا قیمت BTC خط روند 200 هفته ای را حفظ می کند

در زمان نوشتن این مقاله، بالاترین قیمت روز 29689 دلار بود. این تنها 200 دلار از اوج نوسانات فوری است که در 17 اکتبر مشاهده شد.

بیت کوین به آرامی اما مطمئناً فتیله را پر می کند. تاجر محبوب Jelle گفت: “بیایید به سمت 30 هزار دلار حرکت کنیم.” نوشت در بخشی از تحلیل خود در آن روز،

یکی از معامله‌گران CrypNuevo گفت: «امروز روز بسیار جالبی برای معاملات است… آنها دقیقاً به 29,400 دلار در جایی که نقدینگی‌های زیادی وجود دارد، رسیدند. ادامه داد.

در پست‌های X مختلف، CrytpNuevo داده‌های انحلال روزهای گذشته را آپلود کرد و هشدار داد که موقعیت‌های خرید از موقعیت‌های فروش ۴ به یک بیشتر است. او پیشنهاد کرد که بیت کوین می تواند در جریان معاملات ایالات متحده عقب نشینی کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید