بیت کوین روند صعودی سال 2023 را پس از افزایش 26 درصدی قیمت BTC – تحقیق از سر می گیرد


آخرین تجزیه و تحلیل قیمت بیت‌کوین گلس‌نود می‌گوید که بیت‌کوین در حال کسب سودهایی است که «پایه‌ی از سرگیری روند صعودی سال ۲۰۲۳» را تقویت می‌کند.

شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای گلاسنود می گوید بیت کوین (BTC) سال 2023 را به همان شیوه ای که شروع کرده بود به پایان می رساند و اکتبر نزدیک به 30 درصد از ارزش خود را افزایش می دهد.

در آخرین شماره خبرنامه هفتگی “The Week On-Chain” که در 24 اکتبر منتشر شد، محققان استدلال کردند که روند صعودی قیمت BTC در هفته گذشته “بنیاد” را تشکیل داد.

قیمت بیت کوین “قانع کننده” از سطوح مقاومت عبور کرد

بیت کوین با رسیدن به 35200 دلار در این هفته، چندین خط روند مهم را که قبلاً برای ماه ها به عنوان پشتیبانی عمل می کرد، تحت الشعاع قرار داد.

این شامل میانگین های متحرک مختلف (MAs) بود. در میان آنها، MA ساده 200 هفته ای با 28400 دلار بود – خط حمایت کلاسیک “بازار خرسی”.

گلاسنود گفت: «خوشه‌های قیمت متحرک ساده بلندمدت حدود 28000 دلار هستند و مقاومت بازار را در ماه سپتامبر و اکتبر فراهم کردند.

پس از یک ماه صعودی برای بازار، گاوها به اندازه کافی قدرت پیدا کردند تا به طور قانع کننده ای از میانگین های 111 روزه، 200 روزه و 200 هفته ای این هفته پیشی بگیرند.

نمودار مشروح BTC/USD با داده های میانگین متحرک (عکس از صفحه نمایش). منبع: Glassnode

بنابراین سودآوری گروه های سرمایه گذار مختلف به میزان قابل توجهی افزایش یافت. به اصطلاح مبنای هزینه دلالان و تازه واردان بازار نیز نزدیک به 28000 دلار است.

The Week On-Chain ادامه داد: “مبنای هزینه برای دارندگان کوتاه مدت (STH) نیز اکنون در آینه دید عقب 28 هزار دلار است و به طور متوسط ​​​​سرمایه گذار جدید اجازه می دهد تا به طور متوسط ​​​​20٪ سود کسب کند.

محققان نموداری از نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (STH-MVRV) دارندگان کوتاه مدتی که سودآوری سکه های STH را دنبال می کنند، بارگذاری کرده اند. آنها خاطرنشان کردند که هیچ رفتار تسلیم عمده حتی قبل از موج اکتبر مشاهده نشد.

آنها توضیح دادند: «ممکن است در سال‌های 2021-2022 مواردی را ببینیم که در آن STH-MVRV به اصلاحات نسبتاً عمیق -20 درصد یا بیشتر می‌رسد.

اگرچه فروش اوت به پایین ترین حد -10 درصد رسید، قابل توجه است که این کاهش MVRV چقدر سطحی بوده است، که نشان می دهد اصلاح اخیر حمایت قابل توجهی پیدا کرده است و پیشروی برای رالی این هفته است.

نمودار حاشیه نویسی بیت کوین STH-MVRV (عکس از صفحه). منبع: Glassnode

بیت کوین پایه و اساس سال سبز را تعیین می کند

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، در دسترس بودن موسسات STH اکنون در مقایسه با همتایان باتجربه آنها، دارندگان بلندمدت (LTHs) از نظر تاریخی پایین است.

مرتبط: مدل قیمت بیت کوین انتظار دارد فاز 45 هزار دلاری در ماه نوامبر رخ دهد

اگرچه LTH ها با مشکلات سودآوری خود روبرو هستند، اما اکنون برای اولین بار بیش از سه چهارم عرضه BTC موجود را در اختیار دارند.

در حالی که مبانی هزینه پایین تر است و به سمت 20000 دلار پیش می رود و برخی معتقدند بیت کوین هنوز هم می تواند به این منطقه بازگردد، گلاسنود نسبت به پایان سال خوشبین است.

در این گزارش آمده است: “بخش قابل توجهی از عرضه و سرمایه گذاران در حال حاضر خود را بالاتر از میانگین قیمت سرپایی حدود 28000 دلار می بینند.”

این پایه و اساس برای از سرگیری روند صعودی سال 2023 است. “حداقل، بازار از چند سطح کلیدی عبور کرده است که روانشناسی کلی سرمایه گذار احتمالا تثبیت خواهد شد و نظارت بر هفته های بعد را مهم می کند.”

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: CoinGlass

بر اساس داده‌های منبع ردیابی روی زنجیره CoinGlass، BTC/USD در حال حاضر 26 درصد در این ماه افزایش یافته است. هنوز هم طبق استانداردهای اکتبر نسبتاً متوسط ​​است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید