BIS در گزارش‌های وزرای G20 به CBDCها و انگشت میانی به رمزارزها کمک می‌کند.


وزرای دارایی G20 و روسای بانک مرکزی در این ماه نشستی برگزار می کنند و بانک تسویه بین المللی یافته هایی برای ارائه دارد.

مرکز نوآوری بانک تسویه حساب های بین المللی (BISIH) در 11 ژوئیه دو گزارش در مورد ارز دیجیتال و ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ارائه کرد تا برای نشست این ماه وزرای دارایی G20 و روسای بانک مرکزی آماده شود. نتیجه گیری های مختلف در مورد فناوری های مرتبط

گزارش BISIH در مورد کریپتو کوتاه‌تر از دو نشریه 24 صفحه‌ای است. او مروری کوتاه بر اکوسیستم کریپتو متشکل از ارزهای رمزنگاری شده، استیبل کوین و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه کرد و پس از آن فهرستی از «نقص و خطرات ساختاری» ارائه کرد.

گزارش کریپتو برخی از مسائل رایج مانند متمرکز بودن بیشتر معاملات کریپتو، بی ثباتی استیبل کوین ها و غیرقابل برگشت بودن قراردادهای هوشمند را مجدداً بررسی می کند. برخی از نکات نسبتاً کم بحث شده را مطرح می کند، مانند تمرکز اجتناب ناپذیر DeFi به دلیل نیاز به یک اوراکل.

یکی دیگر از بینش نسبتا نادر ارائه شده توسط گزارش رمزنگاری BISIH خطر ناشی از طبیعت انسان بود. اشاره شده است که سرمایه‌گذاران کریپتو تمایل دارند «قیمت‌ها را تعقیب کنند»، یعنی به خرید بالا و پایین فروختن، همانطور که اغلب در مورد مالی سنتی این اتفاق می‌افتد.

قیمت بیت کوین و استفاده از تبادل کریپتو. منبع: بانک تسویه حساب های بین المللی

اما BISIH خطر واقعی کریپتو را ارتباط رو به رشد آن با اقتصاد واقعی می دانست. در این گزارش با اشاره به زمستان اخیر کریپتوها آمده است: «سرمایه‌گذاران نهادی و خانوارها با وجود اتفاقات سال گذشته همچنان به ارزهای دیجیتال علاقه نشان می‌دهند. علاوه بر این، افزایش توکن سازی دارایی ها می تواند باعث رشد بیشتر بازار ارزهای دیجیتال بدون توضیح مکانیسم این امر شود. استیبل کوین‌ها می‌توانند «کریپت‌سازی» اقتصادهای دارای محدودیت نقدی را فعال کنند.

BISIH، همراه با Deutsche Bundesbank و De Nederlandsche Bank، پروژه اطلس را برای تجسم جریان های کریپتو بین مرزی راه اندازی کردند، اما “برای ارزیابی کل نگر از بازارهای رمزنگاری گام های بیشتری لازم است.” این گزارش به این نتیجه رسید که:

نقص‌های ساختاری کریپتو، آن را برای ایفای نقش اصلی در سیستم پولی نامناسب می‌سازد.

همانطور که BISIH در گزارش CBDC خود بیان می کند، 12 اثبات مفهومی یا نمونه اولیه CBDC را از مجموع 29 پروژه در طول سه سال گذشته اجرا کرده است و درس های ارزشمندی آموخته است. این گزارش متغیرهای CBDC های عمده فروشی و خرده فروشی و مطلوبیت، امکان سنجی و امکان سنجی آنها را در نظر می گیرد.

مرتبط: ردیاب «حقوق بشر» CBDC در انجمن آزادی اسلو فاش شد

لحن گزارش به طور قابل توجهی با متن رمز متفاوت بود:

CBDC ها پایه ای خواهند بود که بر روی آن نوآوری های بیشتری ساخته می شود و از سیستم پولی آینده حمایت می کند.

این گزارش یافته‌های هر 12 پروژه را خلاصه کرد و راه‌هایی را پیشنهاد کرد که در آن اطلاعات می‌توان استفاده کرد. اول از همه، یک تحقیق مبنای تحلیل شکاف را فراهم می کند. در این گزارش آمده است: «آزمایش تحت چتر BISIH به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا به طور مکرر بر روی یکدیگر بنا شوند.

علاوه بر این، پروژه های BISIH می توانند یک “رویکرد مدولار” را ترویج دهند که در آن اجزایی مانند پرداخت، مبادله، انطباق را می توان برای استفاده عمومی تر از پروژه ها “جدا کرد”. BIS وعده داده است که پروژه های CBDC بیشتری در راه است.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: چگونه افراد باهوش روی ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند: طرح 3 نقطه ای برای موفقیت
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *