BIS چارچوبی را در برابر حملات سایبری CBDC ایجاد می کند


این آژانس از سوء استفاده های رو به رشد علیه DeFi به عنوان نیاز به CBDC های ایمن تر نام برد.

در 7 جولای، بانک تسویه بین‌المللی (BIS)، یک موسسه مالی متعلق به بانک‌های مرکزی موسس، چارچوبی برای دفاع از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) در برابر تهدیدات امنیت سایبری منتشر کرد. BIS نوشت:

«نمونه‌های اخیر حملات قراردادهای هوشمند که باعث کاهش قابل توجه ارزش در DeFi می‌شوند، نمونه‌ای از خطرات امنیتی بالقوه سیستم‌های CBDC هستند.»

گزارش BIS می گوید که چارچوب های امنیتی باید از محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن تراکنش های CBDC محافظت کنند. با طراحی خود، CBDCها باید بتوانند به صورت پویا مقیاس شوند تا به جهش حجم تراکنش پاسخ دهند، هیچ نقطه شکست واحدی نداشته باشند، 24 ساعته بدون وقفه کار کنند و حتی اگر مؤسسات مالی کلیدی با قطعی مواجه شوند، کار کنند. علاوه بر این:

سازماندهی اهداف کنترلی برای سیستم‌های CBDC که تعریف و تنظیم شده‌اند. بنابراین این چارچوب هفت مرحله دارد: آماده‌سازی، تعریف، محافظت، شناسایی، پاسخ، بازیابی و تطبیق.

این هفت رویه با هم به 104 هدف کنترلی تبدیل می شوند، مانند “قابلیت نظارت و هشدار 24 ساعته”، “بررسی دقیق امنیت کلیدهای رمزنگاری” و “استفاده از سرویس حفاظت DDoS” برای کاهش حجم ترافیک شبکه. برای اجرای این چارچوب، BIS خواستار ایجاد یک رهبری و هیئت مدیره ارشد بانک مرکزی، یک افسر ارشد امنیتی و تیم‌های مختلف فناوری اطلاعات، امنیت و ذینفعان شد.

در حالی که BIS در مورد تامین مالی غیرمتمرکز محتاط است، اما از پذیرش CBDC ها حمایت می کند. در 20 ژوئن، این موسسه مالی یک پیشنهاد دفتر کل یکپارچه برای تراکنش های دارایی های فرامرزی و توکن شده منتشر کرد. در ماه آوریل، BIS یک طرح فناوری دفتر کل توزیع شده با بانک انگلستان امضا کرد.

چارچوب امنیتی هفت نقطه ای BIS

مجله: SEC پرونده های ETF را ناکافی می داند، بایننس شریک یورو را از دست می دهد و موارد دیگر


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *