لایحه دو حزبی تنظیم کننده خطرات امنیتی DeFi و کریپتو به سنای ایالات متحده ارائه شد


پیش نویس قانونی که عصر در دستور کار قرار گرفت و هنوز منتشر نشده، از همین حالا شروع به ایجاد شور و هیجان کرده است. توییتر کریپتو آن را “بی مبتدی” می نامد.

جک رید، سناتور ایالات متحده، از لایحه ای دو حزبی حمایت کرد که در 18 ژوئیه به سنا ارائه شد که الزامات اجرایی برای شناخت مشتری خود و مبارزه با پولشویی (KYC/AML) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را تشدید می کند. طبق گزارشی در وب سایت رید، این لایحه قانون تقویت و اجرای امنیت ملی دارایی های رمزنگاری (CANSEE) نام دارد.

این لایحه عملیات DeFi را مشمول همان الزامات «سایر شرکت‌های مالی، از جمله پلت‌فرم‌های متمرکز معاملات ارزهای دیجیتال، کازینوها و حتی فروشگاه‌های پیاده» می‌کند. این لایحه «هرکسی که این پروژه را کنترل می‌کند» را مسئول استفاده از سرویس DeFi توسط افراد تحت تحریم می‌کند. بعلاوه:

“اگر هیچ کس یک سرویس DeFi را کنترل نمی کند، آنگاه – به عنوان پشتیبان – هر کسی که بیش از 25 میلیون دلار برای توسعه پروژه سرمایه گذاری کرده باشد، مسئول این تعهدات خواهد بود.”

این لایحه همچنین مقامات وزارت خزانه داری AML را با گسترش آنها فراتر از سیستم مالی سنتی “مدرن” می کند. بر اساس بیانیه:

از آنجایی که فناوری‌های جدید مانند ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای راه‌های جدیدی را برای انجام تراکنش‌های مالی امکان‌پذیر می‌سازند، گسترش مأموریت خزانه‌داری برای جلوگیری از فعالیت‌های مالی غیرقانونی که ممکن است خارج از بخش بانکی رخ دهد، بسیار مهم است.

این لایحه همچنین الزامات جدیدی را برای اپراتورهای کیوسک های رمزنگاری (یا دستگاه های خودپرداز) تعیین می کند تا از استفاده از آنها در پولشویی جلوگیری کنند. اپراتورهای کیوسک باید هر دو طرف مقابل را در یک تراکنش احراز هویت کنند.

مرتبط با: صرافی های متمرکز دروازه هایی برای DeFi – مدیر عامل بنیاد dYdX خواهند بود

این لایحه در زمان نگارش منتشر نشد. یکی از کارمندان رید که با کوین تلگراف تماس گرفت نتوانست بگوید چه زمانی این صورتحساب منتشر می شود. متنی که ادعا می کند صورتحساب است در GitHub منتشر شده است.

توییتر کریپتو وقت خود را برای محکوم کردن این لایحه تلف نکرد. یک مفسر به نام شما “تهدید وجودی برای DeFi” و “بدون مبتدی”. یکی دیگر فوق الذکر تحمیل مسئولیت کنترل برای یک سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری، سرمایه گذاری VC را به DeFi تبدیل می کند زیرا نگه داشتن توکن غیرفعال با کنترل برابر نیست.

سناتور مایک راندز، مارک وارنر و میت رامنی حامیان مالی این لایحه هستند. رید و وارنر از حامیان مشترک لایحه‌ای به نام قانون افزایش انطباق با تحریم‌های دارایی دیجیتال بودند که توسط سناتور الیزابت وارن در مارس 2022 ارائه شد.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *