Dev می‌گوید عبارات بذر کریپتو که به صورت رنگ پنهان شده‌اند را می‌توان دور از دید پنهان کرد


Entero Positivo در صحبت با Cointelegraph استدلال کرد که روش‌های ذخیره سازی عبارات اولیه بسیار واضح هستند و بنابراین او راهی برای ذخیره یک کیف پول رمزنگاری در مکانی پیدا کرد که همه بتوانند آن را ببینند.

ابزار جدیدی به نام “BIP39 Colors” بیت کوین (BTC) و دیگر عبارات هسته کیف پول ارزهای دیجیتال را به رنگ تبدیل می کند و به کاربران راه بالقوه جدیدی برای نگهداری وجوه خود در سردخانه ارائه می دهد.

این توسعه دهنده که به سادگی به عنوان Entero Positivo شناخته می شود – “عدد صحیح مثبت” در اسپانیایی، BIP39 Colors را در 25 ژوئن منتشر کرد.

در صحبت با Cointelegraph، Positivo این ابزار را ایجاد کرد زیرا عبارات اولیه همیشه نیاز به پشتیبان گیری فیزیکی در جایی دارند، و کاملاً واضح است که کسی چیزی را با “12 یا 24 کلمه نوشته شده” می بیند. […] بسیاری از مردم می دانند که این به چه معناست.»

«کجا و چگونه حرف هایم را حفظ کنم؟ روی کاغذ نوشته شده؟ روی صفحه تیتانیومی؟ اگر دزد خانه من را به طور کامل جستجو کند و کاغذی را که 12 کلمه روی آن است پیدا کند، چه می‌شود؟» گفت.

Positivo در توضیح نحوه کارکرد آن گفت که این ابزار کلمات BIP39 (فهرست طولانی از 2048 کلمه که برای ایجاد عبارات اولیه استفاده می شود) را به هشت یا 16 رنگ و همچنین کدهای هگزادسیمال آنها تبدیل می کند، بسته به اینکه یک جمله 12 یا 24 کلمه ای استفاده شود. .

نمونه ای از پالت رنگ ایجاد شده با استفاده از 12 کلمه تصادفی BIP39. منبع: Enteropositivo.github.io

با این حال، Positivo توضیح داد که کدهای رنگ هگزا دسیمال به سادگی کلمه BIP39 را نشان نمی دهند. همچنین جایگاه آن کلمه را در عبارت seed مشخص می کند.

مرتبط با: بیت کوین وارد جنگ داخلی شده است – بر سر “هنر”

او توضیح داد: “رنگ ها برای حمل برخی از اطلاعات موقعیت اشغال شده توسط کلمات BIP39 و اطلاعات مربوط به مکان آنها تولید می شوند.”

این اجازه می دهد تا از عبارت “به شیوه ای آشفته و در چندین مکان مختلف” پشتیبان گیری شود، و از آنجایی که “رنگ ها همه جا هستند”، یک دانه می تواند پنهان کردن عبارت “برای هر هکر یا دزدی که به خانه یا رایانه ما نفوذ می کند کمتر آشکار کند.” “

تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی نشان می دهد که اثر هنری طراحی شده با استفاده از ابزار Positivo ممکن است چگونه باشد. منبع: Stability.ai

برای اطمینان از بالاترین سطح امنیت، Positivo توصیه کرد که کاربران از وسیله نقلیه در دستگاه های متصل به اینترنت استفاده نکنند. به جای آن باید به صورت آفلاین بارگیری و استفاده شود، یا بهتر از آن، نمونه را می توان به صورت دستی با استفاده از ماشین حساب ایجاد کرد.

در حالی که به ندرت اتفاق می افتد، کاربران کریپتو قبلاً تمام عبارات اولیه خود را به صورت عمومی افشا کرده اند.

در یک ویدیوی ویروسی در اواخر سال 2022، فیلم دوربین بدن یک افسر پلیس نوادا به طور تصادفی عبارت اصلی یک مظنون را که روی یک تکه کاغذ نوشته شده بود، ضبط کرد. این تصاویر بعداً بخشی از رکورد عمومی شد و به هر کسی اجازه می‌داد این بیانیه را ببیند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: آیا باید به بچه ها «قرص نارنجی» بدهید؟ وضعیت کتاب های کودکان بیت کوین
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *