ناظر مالی بریتانیا شریک بایننس را از اجرای تبلیغات کریپتو محدود می کند


الزامات بازاریابی اداره رفتار مالی برای شرکت‌های رمزنگاری در 8 اکتبر به اجرا گذاشته شد و برخی از آنها را ملزم می‌کرد تا برای رعایت این قوانین با شرکت‌های محلی شریک شوند.

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) محدودیت‌هایی را بر پلتفرم وام‌دهی همتا به همتا Rebuildingsociety، که صرافی ارز دیجیتال Binance با آن شریک است، اعمال کرده است تا از رژیم بازاریابی رگولاتور پیروی کند.

در اطلاعیه‌ای به تاریخ 10 اکتبر، FCA گفت Rebuildingsociety مجاز به «تأیید محتوای هر گونه تبلیغات مالی واجد شرایط CryptoAssets برای ارتباط توسط یک شخص غیرمجاز» نیست و باید هرگونه تأییدیه موجود را پس بگیرد. این اطلاعیه حاکی از آن است که بایننس ممکن است دیگر شریکی در بریتانیا نداشته باشد که با الزامات بازاریابی FCA مطابقت داشته باشد که از 8 اکتبر اجرایی می شود.

رگولاتور به Rebuildingsociety هشدار داد تا به مشتریانی، احتمالاً از جمله Binance، اطلاع دهد که «مجاز ندارد محتوای تبلیغات مالی را برای دارایی رمزنگاری واجد شرایط تأیید کند، هرگونه تبلیغاتی را که برای تأیید تبلیغات مالی ارائه می‌شود، پس بگیرد و مطابقت خود با آن را تأیید کند. FCA بایننس قصد داشت از Rebuildingsociety استفاده کند تا به کاربران بریتانیا اجازه دهد محصولات و خدمات صرافی را از طریق یک منطقه محلی مشاهده کنند، زیرا صرافی در FCA ثبت نشده است.

مرتبط با: بایننس در مورد پروژه هایی که توسط صندوق بازیابی ارزهای دیجیتال 1 میلیارد دلار تأمین می شود، صمیمی است

محدودیت‌های FCA کمتر از 7 روز پس از اعلام شراکت بایننس با Rebuildingsociety صورت می‌گیرد که به صرافی اجازه می‌دهد تا معاملات لحظه‌ای، توکن‌های غیرقابل تعویض و سایر محصولات و خدمات را برای کاربران بریتانیا به بازار عرضه کند. تحت رژیم FCA، صرافی کریپتو گفت که دیگر جوایز ارجاع و کارت‌های هدیه ارائه نخواهد کرد.

رژیم بازاریابی، که در 8 اکتبر اجرایی شد، در نظر داشت شرکت‌ها، از جمله شرکت‌های رمزنگاری را ملزم کند تا تبلیغات «روشن، منصفانه و غیر گمراه‌کننده» ارائه دهند یا اتهامات جنایی را در معرض خطر قرار دهند. FCA اضافه کرد که به دلیل عدم اطمینان در مورد قوانین، برخی از شرکت ها ممکن است در ژانویه 2024 تأییدیه دریافت کنند، اما مشخص نیست که آیا بایننس قصد دارد این تمدید را دنبال کند یا خیر. شرکت هایی از جمله OKX و MoonPay قبلاً گفته اند که قصد دارند از قوانین FCA پیروی کنند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید