بایننس وام BUSD را تا 25 اکتبر متوقف خواهد کرد


این حرکت بخشی از حذف تدریجی حمایت BUSD تا فوریه 2024 است.

صرافی کریپتو بایننس خدمات استیبل کوین بایننس USD (BUSD) خود را تا 25 اکتبر قطع خواهد کرد.

بر اساس اطلاعیه مورخ 3 اکتبر، این صرافی تا پایان ماه تمام وام‌های معوقه و وثیقه‌های BUSD را می‌بندد. کاربران می توانند با استفاده از استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT)، Dai، TrueUSD (TUSD) و USD Coin (USDC) از بایننس وام بگیرند و وام دهند. در حال حاضر، کاربران می توانند BUSD خود را با بازده سالانه 3% به بایننس قرض دهند.

در 31 آگوست، کوین تلگراف گزارش داد که بایننس تمام خدمات مربوط به استیبل کوین BUSD را تا سال 2024 متوقف خواهد کرد. پیش از این، شرکت فین‌تک نیویورک Paxos، ناشر استیبل کوین BUSD، در 13 فوریه اعلام کرد که روابط خود را با Binance به دلیل وضعیت Binance قطع خواهد کرد. دعوای حقوقی در حال انجام با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده. Paxos گفت که بازخرید BUSD به پول نقد و خزانه های ایالات متحده را در فوریه 2024 پایان می دهد و صدور BUSD جدید در حال حاضر متوقف شده است.

قبل از اعلام فسخ، BUSD یکی از بزرگترین استیبل کوین ها بود که در نوامبر 2022 به حداکثر ارزش بازار 23 میلیارد دلاری رسید. در زمان انتشار، از آن زمان به 2.23 میلیارد دلار کاهش یافته بود.

قطع BUSD و خدمات مرتبط به تدریج بود. ماه گذشته، صرافی برداشت BUSD از طریق BNB Chain، Avalanche، Polygon، Tron و Optimism را به حالت تعلیق درآورد اما آنها را در شبکه اتریوم باز گذاشت. از سوی دیگر، سپرده‌های BUSD در تمام بلاک‌چین‌ها باز می‌ماند و صرافی از کاربران می‌خواهد تا سال آینده موجودی BUSD خود را به فیات یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کنند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید