گزارش بایننس Q3 بازار کریپتو را به دلیل نرخ بهره بالا «چالش‌انگیز» ارزیابی می‌کند


بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان تصویری تیره و تار از بازار ترسیم کرد که گهگاه نقاط روشنی برای تک تک بازیکنان داشت.

بایننس در گزارش نبض بازار سه ماهه سوم خود تأیید کرد که این سه ماهه سختی برای ارزهای دیجیتال بود. این گزارش نشان می‌دهد که بازار در بسیاری از بخش‌ها با افت مواجه شده است، اما ورود بازیگران شرکت‌هایی مانند دویچه بانک، سونی و پی‌پال تا حدودی از این درد کاسته است.

ارزش بازار جهانی کریپتو در سه ماهه 8.6 درصد کاهش یافت، “در حالی که روایت نرخ بهره “بالاتر برای طولانی تر” ادامه دارد. جذب سرمایه کمترین میزان از سه ماهه چهارم 2020 بوده است و 21.4 درصد در سه ماهه سه ماهه کاهش یافته است. زیرساخت ها به طور قابل توجهی در وضعیت بهتری نسبت به سایر بخش ها قرار داشتند.

فعالیت در بلاک چین اندکی کاهش یافته است و NEAR یک استثنای اصلی است. سه ماهه شاهد افزایش تقریباً 120 درصدی بود. NEAR همچنین از ماه آگوست شاهد افزایش آدرس‌های فعال بود. در حالی که BNB به شدت سقوط کرد، اتریوم اندکی افزایش یافت و سولانا نیز اندکی سقوط کرد.

مرتبط: سه ماهه سوم سال 2023 با زیان 700 میلیون دلاری، مضرترین سه ماهه برای ارزهای دیجیتال شد: گزارش

ارزش کل قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز علیرغم هجوم دارایی‌های دنیای واقعی، 13.1 درصد کاهش یافت، در حالی که سهام نقدینگی شاهد افزایش 10.5 درصدی بود. اتریوم با وجود کاهش ۱۸.۶ درصدی، با ۵۵.۱ درصد از TVL، پیشرو در بلاک چین بود. TVL ترون نسبت به سه ماهه 17.9 درصد افزایش یافت. تتر (USDT) 67.2 درصد از سهم بازار استیبل کوین را به خود اختصاص داده است.

فروش توکن غیرقابل تعویض (NFT) به کاهش خود ادامه داد. سپتامبر بدترین ماه برای فروش NFT از ژانویه 2021 بود که نزدیک به 300 میلیون دلار بود. از بالاترین رقم 791.84 دلار در آگوست 2021، میانگین قیمت فروش در آن ماه به 38.17 دلار کاهش یافت. با این حال، معاملات با NFTها علیرغم کاهش شدید در ماه سپتامبر به طور کلی افزایش یافت.

توکن‌های بازی پیشتاز فروش NFT بودند، اگرچه از نظر قیمت نیز پیشتاز ضرر بودند، با ۴۴.۹ درصد کاهش در سه ماهه. کمتر از 28 درصد از بازی های Web3 منتشر شد. بایننس گفت که تصمیم گوگل برای اجازه دادن به NFT در بازی‌های موجود در پلی استور می‌تواند انگیزه جدیدی به بازار بدهد. Sweat Economy و SuperWalk به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از نظر کیف پول های فعال منحصر به فرد قرار گرفتند که نشان دهنده علاقه فزاینده به بازی های برد-برد است.

عملکرد قیمت ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم سال 2023. منبع: بایننس

شش سکه از ده سکه برتر امسال افزایش داشته اند. در حالی که سولانا (SOL) با افزایش 113.73 درصد بهترین عملکرد را از خود نشان داد، تن با کاهش 3.11 درصدی وارد لیست شد. بیت کوین (BTC) تاکنون 63.05 درصد و اتر (ETH) 39.9 درصد افزایش یافته است. BNB (BNB) در پایان سه ماهه سوم سال 2023 12.77 درصد از دست داد.

مجله: ارزیابی مجدد اتریوم: نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید