Binance P2P بانک های تحریم شده روسیه را از لیست پرداخت حذف می کند


این صرافی رمزارز رمزهای زرد و سبز را از فهرست روش‌های پرداخت خود حذف کرده است که به بانک‌های روسیه قبلاً تحریم شده‌اند.

کوین تلگراف در 25 آگوست اعلام کرد، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس گزینه های پرداخت «زرد» و «سبز» را از خدمات همتا به همتای خود حذف کرده است، پس از اینکه به دلیل استفاده از این کلمات رمز برای نشان دادن بانک های تحریم شده روسیه مورد انتقاد قرار گرفت.

جستجوی کلمات کد رنگی در روش پرداخت هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت. منبع: بایننس

سرویس تبادل همتا به همتای بایننس یک تابلوی پیام است که به کاربران امکان می دهد پیشنهاداتی برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ارائه دهند. همچنین به عنوان یک سرویس سپرده ارزی عمل می کند. با این حال، برخلاف پلتفرم اصلی تبادل بایننس، این امکان را فراهم می کند تا پرداخت های فیات توسط کاربران مدیریت شود و هیچ پول فیات از طریق سرورهای بایننس جریان ندارد.

در 22 آگوست، وال استریت ژورنال گزارش داد که بایننس بانک های تحریم شده روسیه مانند Tinkoff و Rosbank را به عنوان روش های انتقال فهرست کرده است. این انتقاداتی را برانگیخته است که بایننس ممکن است با تأیید این بانک ها به عنوان روش پرداخت، تحریم ها را نقض کند.

در 24 آگوست، چندین خبرگزاری روسی گزارش دادند که بایننس این بانک‌ها را از فهرست روش‌های پرداخت حذف کرده است. با این حال، این بانک ها دوباره به عنوان کلمات رمز “زرد” و “سبز” ظاهر شدند. “زرد” نماینده بانک تحریم شده Tinkoff و “سبز” نماینده بانک تحریم شده Rosbank بود.

در 25 اوت، وال استریت ژورنال گزارش داد که بانک های تحریم شده از لیست حذف شده اند. در این گزارش، یکی از سخنگویان بایننس اظهار داشت که بانک‌ها پس از اطلاع از اینکه دارندگان حساب‌ها از این سرویس برای دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌کنند، حذف شدند. سخنگوی گفت: “ما به طور منظم سیستم های خود را برای اطمینان از انطباق با استانداردهای نظارتی محلی و جهانی به روز می کنیم.” زمانی که شکاف‌هایی به ما گزارش می‌شود، سعی می‌کنیم در اسرع وقت به رفع و رفع آن‌ها بپردازیم.»

در همان روز، کوین تلگراف تایید کرد که روش های پرداخت «زرد» و «سبز» حذف شده است. شانزده روش پرداخت هنوز برای تبدیل روبل روسیه به ارز دیجیتال موجود است، از جمله Raiffeisenbank، Russian Standard Bank، Payeer، Adv Cash و غیره. با این حال، Tinkoff و Rosbank دیگر در لیست نیستند و معادل رمز آنها وجود ندارد.

مرتبط با: روسیه آزمایشات CBDC را با 13 بانک آغاز خواهد کرد.

علیرغم حذف رسمی آنها، کوین تلگراف دریافت که کاربران بایننس P2P همچنان در حال تبلیغات فروش با استفاده از “بانک سبز” به عنوان روش پرداخت خود هستند. این کاربران روش‌های پرداخت دیگری مانند بانک استاندارد روسیه یا بانک آک بارس را در قسمت «روش پرداخت» فهرست می‌کنند، اما سپس به صراحت در «شرایط تبلیغ‌کننده» خود بیان می‌کنند که فقط با استفاده از «بانک سبز» نقل و انتقالات را می‌پذیرند.

کاربر در حال ارسال یک فروش بایننس P2P است و درخواست پرداخت به “فقط بانک سبز” دارد. منبع: Binance

این به کاربران اجازه داد تا از بایننس P2P برای فروش ارزهای دیجیتال از طریق روش‌های پرداخت تایید شده استفاده کنند.

بازارهای کریپتو همتا به همتا از بدو پیدایش مورد بحث بوده اند. حامیان استدلال می کنند که این بازارها برای جلوگیری از سانسور پرداخت های دولتی ضروری هستند، در حالی که مخالفان می گویند این بازارها توسط مجرمان برای جابجایی وجوه غیرقانونی استفاده می شود.

یکی از محبوب ترین بازارهای همتا به همتا قبل از سال 2023، LocalBitcoins بود. با این حال، در اوایل سال جاری بسته شد و برخی از کاربران در پاسخ به Binance P2P روی آوردند.

Ray Youssef یکی از بنیانگذاران Paxful در 25 آگوست استدلال کرد که بازارهای P2P هنوز بسیار متمرکز و در برابر تعطیلی توسط دولت ها بسیار آسیب پذیر هستند. در حال کار بر روی یک بازار جدید به نام “Civ Kit” است که دولت ها ادعا می کنند تعطیل کردن آن بسیار دشوارتر است.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *