Binance و OKX با قوانین جدید تبلیغات مالی در بریتانیا مطابقت خواهند داشت


شرکت‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance، OKX و MoonPay اعلام کرده‌اند که در تلاش هستند تا از قوانین جدید ارتقای مالی بریتانیا پیروی کنند.

صرافی‌های بزرگ جهانی ارزهای دیجیتال مانند Binance و OKX اعلام کرده‌اند که در تلاش هستند تا از مقررات جدید ارتقای مالی در بریتانیا پیروی کنند.

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) رژیم جدید تبلیغات مالی (FinProm) این کشور را در 8 اکتبر برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال با هدف اطمینان از تبلیغات منصفانه، تمیز و شفاف ارزهای دیجیتال معرفی کرد.

بایننس در 6 اکتبر اعلام کرد که دامنه جدیدی را برای کاربران بریتانیا راه اندازی کرده و با پلتفرم وام دهی همتا به همتای محلی Rebuildingsociety همکاری می کند.

در راستای به‌روزرسانی انطباق، کاربران خرده‌فروشی بایننس در بریتانیا از 8 اکتبر به یک منطقه محلی هدایت می‌شوند که فقط محصولات و خدمات Binance را که مطابق با مقررات بریتانیا مجاز هستند نمایش می‌دهد. چنین محصولاتی شامل معاملات نقطه ای و حاشیه ای، بایننس پرداخت، بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT)، وام و غیره خواهد بود.

با این حال، در یادداشت های اعلامیه آمده است که مطابق با قوانین جدید FCA، بایننس ارائه محصولاتی مانند کارت های هدیه، پاداش های معرفی، کارت های هدیه، دانشگاهیان و تحقیقات را متوقف خواهد کرد.

این تغییرات فقط برای کاربران خرده‌فروشی بریتانیا اعمال می‌شود و بر کاربرانی که طبق قوانین جدید FinProm معاف هستند، از جمله سرمایه‌گذاران نهادی و حرفه‌ای خاص، تأثیری نخواهد گذاشت.

OKX همچنین بیانیه‌ای در مورد انطباق FinProm در 6 اکتبر صادر کرد. صرافی اعلام کرد که عرضه توکن خود را به حدود 40 دارایی کاهش داده و هشدارهای خطر چشمگیر را در رابط خود اتخاذ کرده است. یکی از این هشدارها در بالای صفحه اصلی OKX ظاهر می‌شود و از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کند تا چند دقیقه وقت بگذارند تا درباره خطرات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بیشتر بیاموزند. اخطار به شرح زیر است:

«سرمایه گذاری نکنید مگر اینکه آماده باشید همه پولی را که سرمایه گذاری کرده اید از دست بدهید. این یک سرمایه گذاری با ریسک بالا است و نباید انتظار داشته باشید که در صورت بروز مشکل از شما محافظت شود.

علاوه بر این، OKX یک حساب اختصاصی بریتانیا در X (توئیتر سابق) راه اندازی کرد. این شرکت قول داده است که محصولات و خدماتی را که با مقررات جدید بریتانیا مطابقت دارند در صفحه رسانه اجتماعی خود ذکر کند.

سرویس پرداخت رمزنگاری MoonPay یکی دیگر از شرکت‌های صنعتی است که برای پیروی از قوانین جدید FinProm تلاش می‌کند. به گفته مت سالیوان، معاون مشاور عمومی MoonPay، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در حصول اطمینان از رعایت قوانین، اداره یک تجارت جهانی است.

مرتبط با: FCA بریتانیا “اخطار نهایی” را به شرکت های رمزنگاری ثبت نشده در مورد رعایت رژیم تبلیغاتی صادر می کند

سالیوان به کوین تلگراف گفت: «چالش حصول اطمینان از انطباق با تمام این الزامات جدید در بریتانیا در حین فعالیت در سطح جهانی است.

«اطمینان از انطباق با قوانین FinProm نیازمند به‌روزرسانی‌های محلی محصول، اجرای فرآیندها و خط‌مشی‌های جدید و همچنین آموزش در سطح شرکت است. […] ممکن است دوره ای «تسویه حساب» وجود داشته باشد و دیدگاه های اولیه در مورد اعمال برخی قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند.

به نظر می رسد برخی از شرکت های رمزنگاری در پیروی از قوانین تبلیغاتی جدید در بریتانیا با مشکل مواجه هستند. بر اساس بیانیه های رسمی منتشر شده توسط FCA در 8 اکتبر، صرافی های رمزنگاری بزرگ مانند KuCoin و HTX (Huobi سابق) ممکن است خدمات خود را بدون مجوز تبلیغ کنند. این شرکت ها جزو 143 سازمانی بودند که به عنوان “شرکت های غیرمجاز” تعریف شده بودند که اجازه فعالیت در بریتانیا را ندارند.

در مجموع 143 دارایی جدید از جمله صرافی های بزرگ مانند HTX و KuCoin متعلق به Huobi به لیست هشدار اضافه شد. لیست اخطار چیز دیگری جز «شما باید از تجارت با این شرکت اجتناب کنید» توضیح نمی دهد.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید