صرافی کریپتو بایننس یکی از شرکت هایی است که استیبل کوین های جدید را در ژاپن هدف قرار داده است


Binance و Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation (MUTB) در حال بررسی صدور ین و سایر استیبل کوین های ارزی در ژاپن هستند.

صرافی کریپتو بایننس با بزرگترین بانک ژاپن، میتسوبیشی UFJ Trust and Banking Corporation (MUTB) همکاری می کند تا انتشار استیبل کوین در ژاپن را بررسی کند.

در 25 سپتامبر، بایننس ژاپن از تلاش مشترک شرکت ها برای انتشار ین و سایر استیبل کوین های فیات برای تسریع پذیرش وب 3 در ژاپن خبر داد. این دو قصد دارند از پلتفرمی به نام «Progmat Coin» استفاده کنند که یک سیستم صدور و مدیریت استیبل کوین خواهد بود که با قوانین ژاپن مطابقت دارد.

این بانک ژاپنی توسعه پلتفرم “Progmat Coin” را به عنوان زیرساخت برای صدور استیبل کوین تحت قانون خدمات پرداخت ژاپن که اخیراً اصلاح و تصویب شده است، رهبری خواهد کرد. این قانون که در ماه ژوئن اجرایی شد، به بانک‌های ژاپنی و ارائه‌دهندگان قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا استیبل کوین‌ها منتشر کنند.

لوگوهای بایننس پروگمات منبع: Binance PR

بایننس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این پلتفرم از انتشار استیبل کوین‌ها در اتریوم پشتیبانی می‌کند، اما می‌تواند از طریق مشارکت با بایننس به زنجیره BNB نیز اضافه شود.

تاکشی چینو، مدیر عامل بایننس ژاپن، در بیانیه‌ای گفت که استیبل کوین‌ها برای اکوسیستم مالی گسترده‌تر حیاتی هستند. او افزود که علاوه بر ارائه یک راه حل تجارت فرامرزی کم‌هزینه و فوری برای کسب‌وکارها، تراکنش‌های رمزنگاری یکپارچه را برای سرمایه‌گذاران خرد تسهیل می‌کنند.

استیبل کوین ها نیاز مهم خدمات مالی را برآورده می کنند و برای موفقیت پذیرش Web3 بسیار مهم هستند.

به گفته تاتسویا سایتو، معاون محصول MUFG، بازار استیبل کوین ژاپن پتانسیل رشد تا 34 میلیارد دلار (5 تریلیون ین) را دارد. طبق گفته CoinGecko، این تقریباً معادل 27٪ از بازار جهانی تخمینی فعلی 123.7 میلیارد دلاری است.

بایننس در مواجهه با فشارهای نظارتی زیادی در غرب، ارائه 34 توکن را در راه اندازی خدمات خود برای بازار ژاپن در آگوست 2023 آغاز کرد.

مرتبط با: شرکت بازاریابی 90 درصد از جمعیت ژاپن را در Web3 می خواهد

در همین حال، بانک اوریکس ژاپن نیز در حال بررسی برنامه هایی برای انتشار استیبل کوین در این کشور است.

اوریکس قصد دارد آزمایش ین، دلار و سایر استیبل کوین‌ها را در اکتبر آغاز کند و در سال 2024 راه اندازی شود. آنها توسط سپرده های فیات با استفاده از بلاک چین باز ژاپن توسعه یافته توسط GU Technologies مستقر در توکیو و شرکای آن پشتیبانی خواهند شد.

به نظر می رسد ژاپن در صدد معرفی استیبل کوین برای ریل های پرداخت است. در ماه آگوست، کوین تلگراف گزارش داد که استارتاپ بلاک چین سورامیتسو در حال بررسی یک مبادله استیبل کوین جدید برای یک سیستم پرداخت فرامرزی برای کشورهای آسیایی است.

در اوایل این ماه، گزارش شد که دولت ژاپن قصد دارد به استارت‌آپ‌ها اجازه دهد تا با انتشار دارایی‌های کریپتو و استیبل کوین‌ها، سرمایه عمومی را جمع‌آوری کنند.

مجله: ارزهای ناپایدار: تثبیت، هزینه های بانکی و سایر خطرات در افق


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید