توسعه‌دهنده زیرساخت Web3 محافظت‌شده با ZK از آزمایشگاه‌های Binance پشتیبانی می‌کند


Delphinus Lab در حال ایجاد یک سرویس جمع آوری اثبات دانش صفر است که هدف آن تقویت توسعه برنامه Web3 است.

Binance Labs آخرین شرکتی است که در زیرساخت های محافظت شده با ZK توسعه یافته توسط Delphinus Lab سرمایه گذاری کرده است، در حالی که فناوری اثبات دانش صفر همچنان علاقه و سرمایه گذاری را به خود جلب می کند.

بازوی سرمایه گذاری مخاطره آمیز Binance یک سرمایه گذاری استراتژیک در ماشین مجازی WebAssembly (zkWASM) با دانش صفر شرکت Delphinus Lab را اعلام کرده است. zkWASM به عنوان اولین ماشین مجازی منبع باز شناخته شده است که از کیت های محاسباتی و توسعه برنامه های کاربردی ZK پشتیبانی می کند.

کوین تلگراف به طور خصوصی اعلام کرد که آزمایشگاه های بایننس ۲.۲ میلیون دلار در آزمایشگاه دلفینس سرمایه گذاری کرده است. بودجه برای تسهیل توسعه مداوم پلت فرم تجمع برنامه zkWASM Hub شناسایی شد که خدمات اعتبارسنجی و تجمیع خودکار را برای برنامه های Web3 ارائه می دهد.

WebAssembly (WASM) به عنوان یک ماشین مجازی که اجازه می دهد کد در زبان های برنامه نویسی محبوب به صورت بومی در مرورگرهای وب اجرا شود، یک ابزار مهم در سراسر اینترنت گسترده است. WASM در سال 2017 با همکاری گوگل، موزیلا، مایکروسافت و اپل توسعه یافت.

هدف این زیرساخت تسهیل توسعه برنامه های کاربردی ZK در زبان های توسعه دهنده مختلف است که می توانند در محیط های پشتیبانی شده WASM مستقر شوند. فناوری ZK-proof به طور گسترده ای برای افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی برنامه های غیرمتمرکز مورد ستایش قرار گرفته است.

zkWASM Hub همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های GitHub را از طریق یک سرویس ساخت و به روز رسانی خودکار در اکوسیستم خود مستقر کنند.

مطالب مرتبط: مدارک دانش صفر به بیت کوین و بازبینی اساسی وضعیت شبکه می رسد

آزمایشگاه بایننس همچنین اظهار داشت که آزمایشگاه دلفینس چندین کیت توسعه نرم‌افزار ویژه برنامه را به زبان‌های مختلف در چندین برنامه پیاده‌سازی کرده است. این شامل NFT های قابل برنامه ریزی پویا، بازی های کاملاً زنجیره ای، کتاب سفارش محدود مرکزی با کارایی بالا (CLOB) و اوراکل های قابل اعتماد است.

در بیانیه‌ای، سینکا گائو، بنیان‌گذار و مدیرعامل Delphinus Lab، امیدواری این شرکت برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز Web3 (DApps) که «استحکام» Web2 را با ماهیت «غیرمتمرکز و غیرقابل اعتماد» Web3 ترکیب می‌کند، برجسته کرد:

“ZkWASM Hub ما یک لایه اجرای ساده و چند زنجیره ای ارائه می دهد تا توسعه دهندگان بتوانند به راحتی برنامه های مبتنی بر WASM خود را در یک محیط تجمع پویا مستقر و مدیریت کنند.”

بایننس لبز همچنین اعلام کرد که می‌خواهد سرمایه‌های خطرپذیر را با تمرکز بر پروژه‌هایی که مقیاس‌پذیری را امکان‌پذیر می‌کنند، در یک اکوسیستم گسترده‌تر ترکیب کند و در حال بررسی لایه‌های برنامه‌ای است که می‌تواند کاربران بیشتری را به Web3 بیاورد.

این سخنگو افزود که تمرکز سرمایه گذاری بر فناوری نوآورانه و زیرساخت های حیاتی است که صنایع جدید را تقویت می کند. این شامل بلاک چین مدولار، پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز استیکینگ مایع و راه‌حل‌های محافظت‌شده با ZK است.

مطالب مرتبط: آیا اثبات ZK پاسخی برای مشکل Ordinal و BRC-20 بیت کوین است؟

همانطور که Cointelegraph به تفصیل بررسی کرد، فناوری ZK-proof ثابت کرده است که در مقیاس‌پذیری اکوسیستم اتریوم مؤثر است. تعدادی از شرکت‌های پیشرو مانند Consensys، Polygon، و StarkWare، پیشگامان ضد ZK، در خط مقدم توسعه فناوری‌ها و زیرساخت‌های مبتنی بر ZK بوده‌اند.

سرویس داده غیرمتمرکز Web3 Space and Time از فناوری ZK-proof برای تأیید رمزنگاری درخواست‌های اطلاعات در اکوسیستم خود استفاده می‌کند. Proof SQL شرکت، اثبات رمزنگاری SNARK را برای یک پرس و جو در شبکه داده غیرمتمرکز ایجاد می کند و به کاربران این امکان را می دهد که اطمینان داشته باشند که درخواست داده درست است و دستکاری نشده است.

مجله: بنیانگذار Polygon Miden، ZK «آخر بازی» را برای مقیاس‌بندی بلاک چین جمع‌آوری می‌کند
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *