بایننس قرارداد هوشمندی را برای بازپرداخت کاربرانی که از کشیدن فرش 3 میلیون دلاری متاثر شده اند ایجاد می کند


پس از این حادثه، کلاهبرداران Xirtam وجوه دزدیده شده را مستقیماً به بایننس واریز کردند که باعث مسدود شدن دارایی های صرافی شد.

صرافی کریپتو بایننس یک قرارداد هوشمند خودکار برای بازپرداخت کاربران پس از رویدادهای فرش Xirtam ایجاد کرده است.

تا 6 سپتامبر اعلامیهکاربرانی که تحت تأثیر برداشت فرش Xirtam قرار گرفته‌اند می‌توانند با پیوند دادن کیف پول خود به Etherscan، گذراندن چک تأیید و فراخوانی تابع ادعا از طریق آدرس قرارداد، وجوه خود را بازیابی کنند. کاربران باید تا 2 آگوست درخواست خود را ارسال کرده باشند تا واجد شرایط بازیابی شوند. صرافی قبلا نوشته بود:

این صرافی پیش از این نوشته بود: «ما گزارش‌های متعددی از حوادث XIRTAM دریافت کرده‌ایم و کاملاً از جدی بودن مشکل آگاه هستیم.

“تحقیقات آغاز شده و اقدامات فوری انجام شده است. وجوه کلاهبرداری مشکوک در حساب Binance مسدود شده است. از شکیبایی و درک شما در هنگام تلاش برای حل این مشکل متشکریم.”

Xirtam مبتنی بر Arbitrum در ماه آوریل از طریق یک سری دورهای مالی، تقریباً 1909 اتر (3.2 میلیون دلار) از سپرده های کاربران جمع آوری کرد. این شامل دو عرضه اولیه مستقیم سکه و دو فروش اجتماعی از طریق استخرهای نقدینگی Fjord Foundry و استخرهای نقدینگی SushiSwap است.

در یک مثال، پیشنهاد اولیه ایردراپ توکن Xirtam (IAO) توسط صرافی غیرمتمرکز Arbitrum (DEX) AlienFi پس از کشف فروش نامشخص بذر Xirtam بسیار کمتر از قیمت مورد مذاکره لغو شد. IAO فقط پنج دقیقه قبل از شروع برنامه ریزی شده لغو شد.

بلافاصله پس از افزایش سرمایه، صاحبان پروژه مداخله ای انجام دادند که تمام دارایی های قرارداد هوشمند زیرتام را مصرف کرد. با این حال، تمام وجوه مستقیماً به بایننس سپرده شد و باعث شد صرافی دارایی‌های دزدیده شده را در 4 می مسدود کند. قبل از واریز وجه به بایننس، از هیچ میکسر یا خدمات پل زدنی برای شستشوی وجوه استفاده نشده است.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *