بایننس در مورد پروژه هایی که توسط صندوق بازیابی ارزهای دیجیتال 1 میلیارد دلار تأمین می شود، صمیمی است


صندوق IRI که توسط بایننس راه اندازی شد، تنها 2.7 درصد از کل 1.1 میلیارد دلاری را که برای نجات ارزهای دیجیتال پس از سقوط FTX متعهد شده بود، خرج کرده است، و هنوز فاش نکرده است که کدام سازمان از آن سود برده است.

بر اساس گزارشی جدید، ابتکار بازیابی صنعت (IRI) به رهبری بایننس، یک پروژه سرمایه گذاری مشترک با هدف حمایت از صنعت ارزهای دیجیتال در پی سقوط FTX، ممکن است به اندازه دلخواه مؤثر نباشد.

بلومبرگ در 10 اکتبر گزارش داد که بایننس 15 میلیون دلار از کل تعهدات 1 میلیارد دلاری خود را در استیبل کوین های BUSD (BUSD) پس از اعلام IRI در نوامبر 2022 هزینه کرد.

سپس بایننس 985 میلیون دلار باقیمانده از BUSD تعهد شده را به خزانه شرکت خود بازگرداند و قصد داشت از آن برای سرمایه گذاری استفاده کند. در ماه مارس، بایننس این وجوه را از BUSD به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) تبدیل کرد و دلیل آن افزایش نگرانی های نظارتی در مورد استیبل کوین ها بود.

IRI 100 میلیون دلار اضافی از 18 سازمان تا پایان فوریه 2023 جمع آوری کرده است، از جمله Binance و همچنین Animoca Brands، Aptos Labs، Jump Crypto، Polygon Ventures و غیره.

سه ماه پس از راه‌اندازی، بایننس ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران ۱۴ پروژه را تامین مالی کرده است، اما بدون افشای نام شرکت‌هایی که بودجه دریافت کرده‌اند. تنها هزینه افشا شده علنی از تعهد یک میلیارد دلاری IRI بایننس، خرید صرافی رمزارز کره جنوبی Gopax بود که در اوایل فوریه اعلام کرد.

بر اساس داده‌های کیف پول جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، IRI از زمان تأسیس در سال گذشته، کمتر از 30 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. در میان 9 شرکت کننده نام‌گذاری شده، تنها آزمایشگاه‌های DWF و Aptos با حمایت بایننس حداقل بخشی از سرمایه‌های تعهد شده را خرج کردند.

مرتبط با: کتاب جدید نشان می‌دهد که مدیر عامل بایننس CZ درخواست ۴۰ میلیون دلاری SBF برای مبادله آتی را رد کرده است.

مشخص نیست که آیا IRI همچنان برای پشتیبانی از پروژه‌های ارزهای دیجیتال کار می‌کند، زیرا فرم درخواست Google Docs هنوز فعال است.

بایننس بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

تراکنش‌های مربوط به ابتکار بازیابی صنعت تحت رهبری بایننس از 9 اکتبر 2023. منبع: بلومبرگ

کمک‌های واقعی IRI، با تعهدات بالای سرمایه‌ای که دارد، در زمانی انجام می‌شود که صنعت ارزهای دیجیتال برای تامین مالی با مشکل مواجه است.

شرکت تحلیل بلاک چین Messari در 5 اکتبر گزارش داد که دارایی های سه ماهه صندوق های خطرپذیر مرتبط با ارزهای دیجیتال تا 70 درصد در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2022 کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، حجم VC کریپتو در سه ماهه سوم سال 2023 حدود 2 میلیارد دلار بود. از بالاترین رقم تاریخ 17 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2021.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید