بایدن در نظر دارد از طریق اشخاص ثالث، کنترل های تراشه های هوش مصنوعی به چین را تشدید کند


محدودیت‌های دیگری که توسط دولت بایدن در نظر گرفته می‌شود به دنبال هدف قرار دادن راه‌هایی است که توسعه‌دهندگان چینی می‌توانند به تراشه‌های نیمه‌رسانای هوش مصنوعی ساخت ایالات متحده دسترسی داشته باشند.

دولت ایالات متحده در حال بررسی اقدامات اضافی برای جلوگیری از دسترسی توسعه دهندگان چینی به تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی (AI) ساخته شده در ایالات متحده از طریق اشخاص ثالث است.

طبق گزارش 13 اکتبر از رویترز، افراد آشنا به این موضوع گفتند که دولت بایدن نقصی را هدف قرار داده است که به توسعه دهندگان در چین اجازه می دهد تراشه ها را از منطقه بدنام الکترونیک Huaqiangbei در شنژن، شهری در جنوب چین خریداری کنند.

منابع ادعا می‌کنند که قوانین اضافی در مورد تراشه‌های هوش مصنوعی در این ماه منتشر خواهد شد و محدودیت‌هایی که قبلاً فقط برای بازیگران برجسته آمریکایی مانند Nvidia و AMD اعمال می‌شد، به طور گسترده‌تری برای همه شرکت‌هایی که مواد مشابه در بازار تولید می‌کنند اعمال خواهد شد.

در طول تابستان، دولت ایالات متحده قوانین بیشتری را بر بزرگترین سازندگان تراشه خود، از جمله Nvidia، رهبر بازار در تولید تراشه، وضع کرد. این سازمان از شرکت‌ها خواست تا صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای پیشرفته خود را به «برخی» کشورهای خاورمیانه، از جمله جزئیات جزئی دیگر، متوقف کنند.

اما رگولاتورهای ایالات متحده از آن زمان صراحتاً مسدود کردن صادرات تراشه های هوش مصنوعی به منطقه خاورمیانه را رد کرده اند.

در پاسخ، انویدیا به رگولاتورها هشدار داد که اگر این شرکت به طور موثر از تمام یا بخشی از چین حذف شود، نتایج درآمد بلندمدت آن ممکن است آسیب ببیند. بیشترین درآمد انویدیا از ایالات متحده، چین و تایوان است، در حالی که کمتر از 14 درصد از سایر کشورها مجموعاً به دست می آید.

مرتبط با: عربستان سعودی و چین بر روی سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عرب با یکدیگر همکاری می کنند

منابع رویترز گفتند که دولت بایدن همچنین در تلاش است تا خللی را برطرف کند که به طرف های چینی اجازه می دهد به ارائه دهندگان خدمات ابری ایالات متحده مانند خدمات وب آمازون (AMS) دسترسی داشته باشند. بر اساس این گزارش، این راه حل ها «کمتر واضح» به نظر می رسند.

در ماه ژوئیه، گزارش شد که مقامات ایالات متحده به منظور محافظت از فناوری پیشرفته این کشور، محدودیت‌هایی را برای دسترسی شرکت‌های چینی به خدمات رایانش ابری مانند AMS در نظر گرفته‌اند.

ایالات متحده اولین کنترل صادرات را بر روی قدرتمندترین فناوری تراشه های نیمه هادی خود در اکتبر 2022 اجرا کرد.

واشنگتن از آن زمان تدابیر را تشدید کرده و همچنان در حال بررسی گام‌های اضافی برای محدود کردن بیشتر قدرت محاسباتی تراشه‌های موجود در بازار چین است.

چین همچنین در واکنش به اقدامات سختگیرانه ایالات متحده اقدام کرده است. در ماه جولای اعلام کرد که صادرات گالیم و ژرمانیوم، دو ماده کلیدی مورد استفاده در تولید تراشه‌های هوش مصنوعی را کنترل خواهد کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید