کمیته بازل الزامات افشای بانک ها را برای دارایی های رمزنگاری شده در نظر می گیرد


این کمیته در حال حاضر محدودیتی بر دارایی های رمزنگاری شده در ذخایر بانکی اعمال می کند، اما گفت تمرکز ارز دیجیتال در تعداد کمی از بانک ها به بحران مارس کمک کرده است.

اثرات بحران بانکی در اوایل سال جاری همچنان ادامه دارد، زیرا کمیته بازل در مورد نظارت بانکی در نظر دارد بانک ها را ملزم به افشای دارایی های رمزنگاری خود کند. این کمیته که زیر نظر بانک تسویه حساب های بین المللی فعالیت می کند، داشتن ارز دیجیتال را یکی از عواملی دانست که منجر به از بین رفتن بسیاری از بانک ها در ماه مارس شد.

در جلسه 4 تا 5 اکتبر، کمیته دلایل ورشکستگی بانک سیلیکون ولی (SVB)، Signature Bank نیویورک (SBNY) و بانک First Republic (FRC) و همچنین وضعیت نزدیک به ورشکستگی را مورد بحث قرار داد. Credit Suisse (CS) توسط رقیب خود UBS خریداری شد.

مطالب مرتبط: Crypto، SVB و Signature به عنوان پناهگاه امن در میان بانکداری خدمت می کردند: کتی وود

بر اساس گزارش کمیته، سه روند ساختاری ممکن است به طور غیرمستقیم به ورشکستگی ها کمک کرده باشد. اینها نقش فزاینده واسطه گری غیربانکی در سال های اخیر، تمرکز دارایی های رمزنگاری شده در تعداد کمی از بانک ها و توانایی مشتریان برای انتقال سریع تر وجوه خود به دلیل افزایش دیجیتالی شدن بود.

در این گزارش همچنین مسائل سیاستی به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت.

مسائل نظارتی و نظارتی در بحران بانکی 2023. منبع: کمیته بازل

در این گزارش به ویژه بر نقش ارزهای دیجیتال در شکست بانک Signature تاکید شده است. کمیته دریافت:

تمرکز قابل توجه مشتریان SBNY در شرکت‌های دارایی دیجیتال، زمانی که «زمستان رمزنگاری» در سال 2022 فرا می‌رسد، آن را در موقعیتی پرخطر قرار می‌دهد. […] مدیریت ضعیف SBNY و شیوه‌های ناکافی مدیریت ریسک، بانک را در موقعیتی قرار داد که نتوانست نقدینگی خود را در یک دوره پر استرس مدیریت کند.

SBNY توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک در 12 مارس بسته شد. رگولاتورها در آن زمان اعلام کردند که این ارز دیجیتال پشت تصمیمات خود نمی ایستد.

این گزارش بیان کرد که این بحث نشان دهنده بازنگری های برنامه ریزی شده در چارچوب بازل نیست. این کمیته چارچوب خود را در ژانویه تغییر داد تا ذخایر ارزهای دیجیتال را به ۲ درصد محدود کند.

در بیانیه‌ای به همراه گزارش آمده است که به زودی یک مشاوره در مورد افشای ریسک دارایی‌های کریپتو منتشر خواهد شد.

این تازه ترین تکرار روزهای سخت بانک ها در ماه مارس است. فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) نتایج خود را در مورد رویدادها در آوریل منتشر کردند و FDIC وضعیت را در ماه اوت مجددا ارزیابی کرد.

مجله: وام خانه با استفاده از رمزارز به عنوان وثیقه: آیا خطرات بیشتر از پاداش است؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید