با نزدیک شدن به 400 میلیون دلار، پایگاه از Solana پیشی گرفت


طبق داده های DeFi Llama، TVL Solana در ماه گذشته با 9.64 درصد کاهش به 358.96 میلیون دلار رسید، در حالی که TVL Base به 397.32 میلیون دلار افزایش یافت.

ارزش کل قفل شده (TVL) در شبکه لایه 2 کوین بیس، Base، در حدود یک ماه و نیم از زمان راه اندازی آن در ماه آگوست به 397.32 میلیون دلار افزایش یافته است. این رقم اکنون Base را از نظر TVL که در زمان نگارش این مقاله 358.96 میلیون دلار داشت، از شبکه Solana جلوتر است.

30 روز گذشته برای پایگاه مهم بوده است. داده‌های DeFi Llama نشان می‌دهد که TVL این شبکه طی ماه گذشته 97.21 درصد افزایش یافته است.

در مقایسه، TVL سولانا در مدت زمان مشابه 9.64 درصد کاهش یافت.

10 زنجیره برتر از نظر TVL. منبع: DeFi Lama

دو پروژه پایه محلی بیشترین سهم TVL را در شبکه به خود اختصاص داده اند.

Aerodrome Finance صرافی غیرمتمرکز (DEX) با TVL 97.83 میلیون دلار رتبه اول را دارد، در حالی که برنامه رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز (DeSo) Friend.tech با TVL 36.53 میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارد.

Aerodrome در 28 آگوست راه اندازی شد و در میان بسیاری از ویژگی های دیگر، به کاربران اجازه می دهد نقدینگی را برای کسب توکن های AERO واریز کنند. اگرچه TVL Aerodrome نتوانست سرمایه قابل توجهی را در چند روز اول جذب کند، اما در 31 آگوست با انباشت 150 میلیون دلار تنها در آن روز به سرعت رشد کرد.

TVL آن در 2 سپتامبر به 200 میلیون دلار رسید، اما به نظر می رسد که هیجان اولیه از آن زمان کاهش یافته است. TVL نسبت به اوج خود حدود 51 درصد کاهش یافته است.

از زمان راه اندازی فرودگاه TVL. منبع: DeFi Lama

Friend.tech در 11 آگوست راه اندازی شد و این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا شبکه های اجتماعی خود را با خرید و فروش “کلید” توکن کنند. علیرغم اینکه در اواخر آگوست به دلیل کاهش فعالیت کاربران و کارمزدها «مرده» اعلام شد، این پلتفرم در ماه سپتامبر به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

طبق گفته DeFi Llama، TVL Friend.tech طی ماه گذشته 540 درصد افزایش یافته است که بیشتر این افزایش پس از افزایشی که در 9 سپتامبر آغاز شد و همچنین افزایش مجدد حجم معاملات روزانه رخ داد.

با نگاهی بیشتر به لیست، TVL Base به طور کلی توسط پلتفرم های چند شبکه ای DeFi مانند Compound، Curve و Uniswap تولید می شود.

از زمان راه اندازی Friend.tech TVL. منبع: DeFi Lama

تراکنش پایه ATH

کوین تلگراف همچنین در اوایل این ماه گزارش داد که طبق داده های BaseScan، Base از نظر تراکنش های روزانه به بالاترین سطح خود رسیده است و در 14 سپتامبر به 1.88 میلیون رسیده است.

این رقم آن را بسیار جلوتر از زنجیره های رقیب مانند Optimism و Arbitrum قرار می دهد که به 880000 بازدید روزانه رسیده است.

مرتبط با: Coinbase می خواست پس از ورشکستگی FTX Europe را خریداری کند: گزارش

بالاترین رکورد برای Base ثابت می ماند و تراکنش های روزانه به حدود 908000 تا 22 سپتامبر کاهش یافت.

عملیات اساسی روزانه منبع: Basic Scan.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید