Base چارچوب مدیریت مشترک و اشتراک درآمد Optimism را نشان می دهد


این دو شبکه با استفاده از کیف پول‌های چند امضایی سود و مدیریت را به اشتراک خواهند گذاشت و با رشد اکوسیستم، «شورای امنیت» ایجاد خواهد شد.

توسعه دهندگان پشت شبکه های Base و Optimism به طور مشترک یک توافقنامه تقسیم درآمد و مدیریت را اعلام کردند. شرکت مادر بیس، کوین‌بیس، همچنین فهرستی از «اصول بی‌طرفی» را منتشر کرده است که بیس برای جلوگیری از تمرکززدایی از آن پیروی می‌کند. این اطلاعیه در 24 آگوست از طریق سه پست وبلاگ جداگانه انجام شد. یکی از گروه Optimism Collective، یکی از Base و دیگری از Coinbase.

طبق پستی از Optimism Collective که به طور مشترک کنترل می شود، قراردادهای هوشمند Base فقط از طریق حساب های کیف پول 2/2 چند امضایی قابل ارتقا هستند. یکی از امضاها توسط Base کنترل می شود و دیگری توسط تیم شبکه Optimism (که به آن “بنیاد خوش بینی” گفته می شود). این بدان معنی است که بدون اجازه تیم Optimism نمی توان پایگاه را ارتقا داد. از آنجایی که زنجیره‌های بیشتری از OP Stack استفاده می‌کنند و بخشی از “Super Chain” می‌شوند، مدیریت به یک “شورای ایمنی” با نمایندگانی از تمام زنجیره‌هایی که این اکوسیستم را تشکیل می‌دهند واگذار می‌شود.

Base همچنین 2.5 درصد از درآمد یا 15 درصد از سود خود را به Optimism Collective پرداخت خواهد کرد که هر کدام بیشتر باشد. در ازای آن، «تقریباً 118 میلیون OP Token» دریافت می‌کند که به Optimism اجازه می‌دهد در مدیریت پروتکل حرفی برای گفتن داشته باشد. در این اطلاعیه آمده است که این میزان «برای حفظ تعادل» به 9 درصد کل آرا محدود می شود.

پست بیس با نام خالق اصلی آن جسی پولاک منتشر شد. او متعهد شد که پایگاه در طول زمان با حرکت از آنچه ویتالیک بوترین “مرحله 0” به “مرحله 2” تمرکززدایی سطح 2 نامیده است، غیرمتمرکزتر خواهد شد. تیم Base برای بهبود مقیاس پذیری دو مشتری Optimism (op-geth و op-node) کار خواهد کرد و یک کلاینت کاملاً جدید به نام “op-reth” ایجاد خواهد کرد تا انواع کلاینت های مورد استفاده را متنوع کند.

مرتبط با: شبکه لایه 2 کوین بیس به 136000 کاربر فعال روزانه می رسد

این تیم همچنین به توسعه بدبینی، یک ابزار نظارت شبکه بلادرنگ که تلاش می‌کند تهدیدات امنیت سایبری را زود تشخیص دهد، ادامه خواهد داد.

علاوه بر این، پولاک تأیید کرد که Base درآمد خود را با Optimism Collective تقسیم خواهد کرد و در نهایت کلیدهای ارتقا را به شورای امنیت Optimism تحویل خواهد داد.

پست کوین بیس با نام مدیر مهندسی این شرکت، ویل رابینسون منتشر شد. او به ویژه بر مفهوم “بی طرفی” تمرکز کرد.

رابینسون قول داد که Coinbase یک شرکت کننده بی طرف در شبکه Base باقی خواهد ماند. صرافی «ذخیره یا کنترل رمزارزهایی که کاربران به شبکه Base وارد می‌کنند»، ترتیب تراکنش‌ها را به نفع خود تغییر نمی‌دهد، یا «از هرگونه اطلاعات غیر عمومی جمع‌آوری‌شده از پایگاه سوء استفاده نمی‌کند».

رابینسون ادعا کرد که تیم بازاریابی کوین‌بیس و سایر شعبه‌های این شرکت در تلاش‌های خود برای فروش محصولات کوین‌بیس تنها از داده‌های در دسترس عموم از محققان بلاک چین و سایر ابزارها استفاده می‌کنند و هیچ مزیت داخلی از اجرای مرتب‌ساز بیس به دست نمی‌آورند. خروج از پایگاه نیز بدون سانسور پردازش خواهد شد و به آنچه رابینسون “آزادی خروج” می نامد احترام می گذارد.

برخی از منتقدان شبکه بیس اظهار کرده اند که ماهیت متمرکز فعلی آن می تواند به بررسی نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منجر شود. به عنوان مثال، وکیل گابریل شاپیرو اظهار داشت بیان شد که این پایگاه می تواند “خسارات جانبی خطرناک” را به بخش وارد کند.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase نیز در 7 مارس با پیشنهاد اینکه “بازیکنان مرکزی” در Base باید احراز هویت را اجرا کنند، سوء ظن را مطرح کرد. با وجود این انتقادات، بسیاری از سرمایه گذاران اتریوم ابراز امیدواری کرده اند که Base و Optimism Superchain به افزودن کاربران جدید به اکوسیستم اتریوم کمک کند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *