بانک چین: گزینه پرداخت یوان دیجیتال باید در سناریوهای خرده فروشی ارائه شود


در کوتاه مدت، پلتفرم های تجارت الکترونیک می توانند CBDC را از طریق کدهای QR یکپارچه کنند.

از آنجایی که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) در حال ارتقاء مدل های تکنولوژیکی و تجاری است، بازار باید فرصتی برای گنجاندن آن در تمام گزینه های پرداخت خرده فروشی آنلاین ارائه دهد. این بیانیه در تاریخ 3 سپتامبر توسط چانگچون مو، مدیر موسسه تحقیقات ارز دیجیتالی بانک خلق چین بیان شد.

مو در سخنرانی در نمایشگاه بین‌المللی خدمات سالانه چین، تمایل توسعه‌دهندگان یوان دیجیتال را برای داشتن آن در هر سناریوی خرده‌فروشی ابراز کرد. به گفته این مقام، CBDC چین، که رسماً به عنوان renminbi شناخته می‌شود، از نظر «اشکال سازمانی» و مدل کسب‌وکار خود «به‌روزرسانی بزرگی را تجربه کرده است». اکنون نوبت به ارتقای ابزارهای پرداخت رسیده است.

مرتبط با: دولت چین چاپگر را روشن کرد – چگونه بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد؟

مو به عملکرد بانک‌های تجاری و پلتفرم‌هایی مانند وی‌چت و علی‌پی اشاره کرد و به آن‌ها تعهداتشان را برای رعایت مقررات یادآوری کرد. در حالی که آنها بر پیاده سازی کدهای QR برای CBDC در کوتاه مدت تمرکز می کنند، می توانند ابزار پرداخت خود را در دراز مدت ارتقا دهند.

این مقام مسئول بحث پرداخت عمده فروشی را نیز مطرح کرد. به گفته مو، نیازی به جایگزینی کامل سیستم های پرداخت و تسویه بین بانکی موجود نیست. به سادگی گزینه پرداخت CBDC را در آن ادغام کنید. با این حال، جزئیات فنی چنین ادغامی در سخنرانی ذکر نشد.

چین به کار بر روی یک زیرساخت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اما کاملاً کنترل شده ادامه می دهد. در ماه آگوست، مقامات دولت چین از تبادل اطلاعات جدید مبتنی بر بلاک چین خبر دادند. تبادل اطلاعات تازه تاسیس هانگژو، تبادل داده های فناوری اطلاعات سازمانی را با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده تسهیل می کند.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *