بایدو از سیستم هوش مصنوعی Ernie 4.0 رونمایی کرد و می‌گوید عملکرد کلی «همتراز با ChatGPT» است.


این شرکت بزرگ چینی ادعا می‌کند که آخرین مدل آن در ارائه متن، تصاویر و ویدئو با مدل محبوب OpenAI رقابت می‌کند.

بایدو، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری چین، نسخه 4.0 چت ربات معروف هوش مصنوعی (AI) مدل زبان بزرگ (LLM) خود را منتشر کرده است.

با توجه به ترجمه انگلیسی ارائه شده توسط بایدو و در پست X در کنار زیرنویس‌های معمول Google Translate، مدیر عامل شرکت رابین لی ادعا کرد که مدل به‌روزرسانی شده «از نظر عملکرد کلی با GPT-4 برابری می‌کند».

رابین لی قابلیت های به روز شده مدل جدید ارنی را در چهار حالت متمایز توصیف کرد: درک، تولید، استدلال و حافظه.

بایدو در طبقه بندی “درک” مدعی بهبود کلی در تعامل انسان و کامپیوتر است. در پستی در تاپیک اعلامیه آمده است: «ربات ERNIE اکنون می‌تواند «عبارات غیرمعمول، عبارات مبهم و معانی ضمنی» را به طور دقیق تفسیر کند.

این امر به ویژه از آنجایی قابل توجه است که ارنی هم چینی و هم انگلیسی خوانده است. آموزش مدل‌هایی برای درک زبان گفتاری یا سبک مکالمه به طور سنتی یک کار چالش برانگیز برای مهندسان کارشناسی ارشد بوده است.

مرتبط با: بایدن در نظر دارد از طریق اشخاص ثالث، کنترل های تراشه های هوش مصنوعی به چین را تشدید کند

برخلاف نسخه‌های قبلی، به نظر می‌رسد Ernie 4.0 قابلیت‌های قابل‌توجهی برای ایجاد تصاویر، ویدیو و کپی ثابت، هم از نظر کیفیت و هم از نظر سرعت، بهبود یافته است. در پست دیگری در این تاپیک آمده است: “فقط با یک تصویر و چند درخواست، 1 تبلیغ ویدیویی، 5 نسخه تبلیغاتی و 1 پوستر را فقط در 3 دقیقه ایجاد کردیم. ERNIE Bot یک فرد مجرد را به یک تیم بازاریابی تبدیل می کند.”

در حوزه «استدلال»، مدیر عامل شرکت رابین لی با پرسیدن یک سوال پیچیده، قابلیت‌های حل مسئله تحلیلی پیشرفته مدل‌ها را نشان داد. مدل‌های مشابه LLM در گذشته با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کردند که نیازمند انواع استدلال بود. در تظاهرات، ارنی هم متن و هم تصاویر و هم پاسخی موجز و قابل اثبات دقیق ارائه می دهد.

آخرین مرحله به روز رسانی 4.0 شامل گسترش به اصطلاح “حافظه” ارنی بود. تا آنجا که ما می دانیم، هیچ مدرک علمی مبنی بر اینکه استادان یا هر سیستم هوش مصنوعی توانایی “استدلال” یا داشتن هر نوع “حافظه واقعی” را داشته باشد، وجود ندارد، اما مشابه آن اصطلاحات، یک مدل ممکن است مشکلات را پردازش کند. و اعلان‌ها و خروجی‌ها توانایی شبیه به این عبارات خواهد بود. جلسات قبلی

به گفته رابین لی، “حافظه” ارنی به خوبی ChatGPT است. حتی پس از پنج دور صحبت و تایپ هزاران کلمه، ERNIE Bot می‌تواند محتوای ایجاد شده قبلی را به خاطر بسپارد.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید