Axelar برای راه حل های بلاک چین هیبریدی با مایکروسافت شریک می شود


از طریق این همکاری، Axelar اولین پروتکل زنجیره ای خواهد بود که به بازار Azure مایکروسافت می پیوندد.

در 11 جولای، پروتکل متقابل زنجیره ای Axelar و غول فناوری مایکروسافت اعلام کردند که برای ایجاد پل ارتباطی بین بلاک چین های عمومی و خصوصی همکاری دارند. این همکاری به Axelar اجازه می دهد تا به بازار Azure مایکروسافت بپیوندد و اولین پروتکل زنجیره ای باشد که در فروشگاه آنلاین توسعه دهنده فهرست شده است.

سخنگوی اکسلار، گالن مور، به کوین تلگراف گفت که این ابتکار اکسلار را قادر می سازد تا به ده ها هزار شرکت با استفاده از سرویس ابری Azure مایکروسافت دسترسی پیدا کند. مور گفت: “این پتانسیل فوق العاده ای برای محصولاتی دارد که فناوری اینترنت جاسازی شده را با بلاک چین های عمومی ادغام می کنند، به گونه ای که برای کاربران منطقی باشد.”

در بازار، توسعه‌دهندگان از طریق کیت توسعه نرم‌افزار AxelarJS (SDK) و تحویل پیام عمومی به ابزارهایی دسترسی خواهند داشت که در آن Axelar به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا عملکردهای مستقل از بلاک چین و پایگاه‌های داده را یکپارچه کنند.

شرکت ها همچنین ادغام بلاک چین های عمومی و خصوصی را برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی هوش مصنوعی (AI) بررسی خواهند کرد. سرگئی گوربونوف، یکی از بنیانگذاران Axelar، در مورد ماهیت این راه حل ها توضیح داد که اعتماد به هوش مصنوعی باید از چندین لایه باشد:

“آیا مدل‌ها با داده‌هایی که قرار بود روی آن‌ها قرار بگیرند آموزش دیده‌اند؟ آیا داده‌های اختصاصی به مدل‌ها نشت کرده است؟ آیا پرسش‌های ارسال شده به هوش مصنوعی نتایج دقیقی را ارائه می‌دهند؟ آیا می‌توانیم منبع داده‌ها را تأیید کنیم؟ بدون پاسخ به این سؤالات، این ادغام هوش مصنوعی در “عضو” جوامع ما دشوار است.”

به گفته گوربونوف، ترکیب بلاک چین های خصوصی و عمومی راه حل است. او گفت: «بلاک‌چین‌ها می‌توانند به ایجاد ریشه‌های اعتماد کمک کنند، اطمینان حاصل کنند که داده‌ها دستکاری نمی‌شوند و آن‌ها را در حوزه‌های قضایی خاص حفظ می‌کنند.

در وب سایت این شرکت آمده است که بیش از 25000 اپلیکیشن و خدمات در بازار Azure برای توسعه دهندگان و کسب و کارها وجود دارد. جستجو در این پلتفرم حداقل 200 راه حل را نشان می دهد که از فناوری بلاک چین پشتیبانی می کند.

Axelar در حال حاضر از 43 بلاک چین پشتیبانی می کند. سال گذشته، 35 میلیون دلار سرمایه سری B را جذب کرد و ارزش بازار خود را به بیش از یک میلیارد دلار رساند. برخی از شرکت کنندگان در این دور عبارتند از Dragonfly Capital، Polychain Capital و North Island Ventures.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را تقویت کند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *