ارتقاء بلاک چین HyperSDK Avalanche به 143K TPS در تست نت رسیده است


آوا لبز در حال آزمایش یک فریمورک با توان عملیاتی بالا است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد ماشین های مجازی خود را ایجاد کنند.

طبق گزارش‌ها، شبکه آزمایشی شبکه بلاک چین لایه 1 قرارداد هوشمند بهمن طی آزمایش‌های ارتقای بلاک چین HyperSDK به بیش از 140000 تراکنش در ثانیه رسید.

Avalanche در حال حاضر در حال آزمایش چارچوبی برای ساخت ماشین‌های مجازی با کارایی بالا (VM) در شبکه از ابتدا است.

طبق گفته آزمایشگاه آوا، HyperSDK به گونه‌ای پیکربندی شده است که به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که «بدون نوشتن مقادیر انبوه کد از ابتدا به محیط اجرا با سرعت رعد و برق متصل شوند».

این اجازه می دهد تا توسعه VM سفارشی را ساده و تسریع کند و راه اندازی بلاک چین های بهینه شده را برای توسعه دهندگان آسان تر کند.

بر اساس اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده در GitHub، HyperSDK در یک محیط تست کنترل شده به 143322 تراکنش در ثانیه رسید.

برای مقایسه، طبق داده‌های Coincodex، Avalanche در حال حاضر ادعا می‌کند تا 4500 TPS معامله می‌کند، Solana ادعا می‌کند بین 2000 تا 3000 TPS معامله می‌کند و اتریوم فقط 15-20 TPS را پردازش می‌کند.

نیک موسالم، رئیس محصول آزمایشگاه آوا، در گفتگو با اندرو فنتون از کوین تلگراف در هفته بلاک چین کره ای در سال 2023 گفت که انتظار دارد تولید در دنیای واقعی تا پایان آن به حدود 50000 TPS برسد.

آنها به 141000 رسیدند. اما این در یک محیط بسیار کنترل شده است. بنابراین فکر می‌کنم اگر آن را به نصف تقسیم کنید، باز هم بسیار سخاوتمند خواهید بود و احتمالاً بیشتر از این کار خواهید کرد.»

او با پرداختن به سه‌گانه بلاک چین، که تعادل ظریف بین تمرکززدایی، مقیاس‌پذیری و امنیت است، گفت که هیچ چیزی قربانی نشد و افزود که توسعه‌دهندگان Avalanche آن را از ابتدا برای مدیریت بهتر دولت نوشتند:

آنها اساساً بسیاری از آنچه را که فکر می کردند غیرضروری در لایه شبکه یا لایه ذخیره سازی که در EVM (ماشین مجازی اتریوم) بود حذف کردند و سپس الگوریتم اجماع ما را در زیر آن قرار دادند. و خیلی سریع پیش میره اکنون بهینه شده است.»

بلاک چین های ایجاد شده با HyperSDK به عنوان زیرشبکه هایی به نام HyperChains کار می کنند و می توانند با هر عملکردی که توسعه دهنده می خواهد سازگار شوند.

این یک رابط کاربری (GUI) خواهد داشت که نیازی به کدنویسی اضافی ندارد و توسعه دهندگان یک گزینه VM نیز خواهند داشت. مسالم گفت: «شما می توانید آن را به معنای واقعی کلمه در پنج دقیقه راه اندازی کنید.

مرتبط با: شرکت بازاریابی می خواهد 90 درصد از جمعیت ژاپن در Web3: KBW 2023 باشند

Mussallem گفت که HyperSDK منبع باز است و در حال حاضر در دسترس است، “اما هنوز در نسخه بتا است.”

وی افزود: هنوز عرضه نشده و آماده تولید نیست، بنابراین تا پایان سال هدف گذاری شده است.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *