مقامات ایالات متحده در حال نظارت بر استخراج کنندگان بیت کوین مرتبط با چین به دلیل نگرانی های امنیت ملی: گزارش


گزارش‌ها حاکی از آن است که یک عملیات ماینینگ کریپتو در نزدیکی تأسیسات مایکروسافت که از پنتاگون پشتیبانی می‌کند، توسط مقامات آمریکایی در حال بررسی است.

گزارش شده است که مقامات دولت ایالات متحده برخی از عملیات استخراج ارز دیجیتال مرتبط با چین را ردیابی می کنند.

بر اساس گزارش 13 اکتبر از نیویورک تایمز، بسیاری از مراکز داده بیت کوین (BTC) مستقر در ایالات متحده را می توان مستقیماً در دولت چین ردیابی کرد که این امر باعث ایجاد نگرانی در مورد عملیات در نزدیکی پایگاه های نظامی و سایر مناطق مرتبط با امنیت ملی می شود. یکی از مکان‌هایی که طبق گزارش‌ها توسط مقامات مشاهده شد، یک عملیات استخراج در وایومینگ در نزدیکی مرکز داده مایکروسافت بود که از برخی از عملیات پنتاگون پشتیبانی می‌کند.

این شرکت در گزارشی درباره این عملیات گفت: مایکروسافت هیچ نشانه مستقیمی از فعالیت مخرب این سازمان ندارد. با این حال، مشروط به کشف بیشتر، ما امکان قدرت محاسباتی یک عملیات استخراج کریپتو در سطح صنعتی و همچنین حضور تعداد ناشناس از اتباع چینی را در مجاورت مرکز داده مایکروسافت و یکی از سه راهبردی پیشنهاد می‌کنیم. پایگاه های موشکی در ایالات متحده بردارهای تهدید قابل توجهی را فراهم می کند.

Bit Origin، شرکتی که زیرساخت را از یک کارخانه پردازش گوشت خوک به یک مرکز داده رمزنگاری تبدیل کرد، ظاهراً این مکان را به دلیل توافق با ارائه دهندگان خدمات محلی به جای نزدیکی به تأسیسات مایکروسافت انتخاب کرد. این شرکت در ماه سپتامبر فعالیت خود را از ایندیانا به وایومینگ تغییر داد و گفت که از 30 سپتامبر 3200 ماینر با نرخ هش 320 پتاهاش در ثانیه مستقر کرده است.

مرتبط با: وام های رمزنگاری شده توسط دادگاه چین در دومین حکم مهم باطل شدند

در این گزارش برخی از پیامدهای ایجاد عملیات معدنی با ارتباط با دولت چین یا شهروندان خاص در میان تنش‌های سیاسی بین ایالات متحده و چین برجسته شده است. بسیاری از شرکت‌های ماینینگ در سال 2021 از چین فرار کردند، زیرا دولت فعالیت‌های آنها را ممنوع کرد و برخی را مجبور کرد به قلمرو ایالات متحده و مناطق دوستدار رمزنگاری مانند تگزاس و وایومینگ نقل مکان کنند.

بسیاری از مقامات ایالات متحده افراد یا شرکت های وابسته به چین را از طریق ارزهای دیجیتال هدف قرار داده اند. در 3 اکتبر، وزارت خزانه داری کیف پول های رمزنگاری شده را که ظاهراً با تولید داروی فنتانیل مرتبط هستند، از جمله چندین تولیدکننده مواد شیمیایی مستقر در چین، تحریم کرد. در ماه ژوئیه، ادعاهایی مبنی بر ارتباط شرکت رمزنگاری Prometheum با دولت چین باعث شد که شش عضو کنگره درخواست تحقیق کنند.

مجله: ادعای دریافت رشوه SBF از China Binance، مسدود شدن حساب را اعلام کرد: Asia Express


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید