صرافی های کریپتو استرالیا به رژیم مجوز جدید با خوش بینی محتاطانه نگاه می کنند


صرافی‌های کریپتو استرالیا تا حد زیادی از آخرین پیشنهاد وزارت خزانه‌داری برای قرار دادن صرافی‌های رمزنگاری تحت رژیم مجوز خدمات مالی موجود ستایش کرده‌اند، اما برخی نگران هستند که صنعت کریپتو را در جعبه‌ای به شکل TradFi قرار دهد.

صرافی‌های رمزنگاری استرالیا از برنامه‌های وزارت خزانه‌داری استرالیا برای تنظیم صرافی‌های ارزهای رمزنگاری‌شده تحت اقدامات مجوز خدمات مالی از قبل موجود تمجید کرده‌اند.

در یک مقاله مشاوره به تاریخ 16 اکتبر، وزارت خزانه داری مجموعه جدیدی از پیشنهادات نظارتی را ارائه کرد که پیشنهاد می کند مبادلات ارزهای دیجیتال تحت قوانین خدمات مالی موجود تنظیم شود و مجموعه ای از دستورالعمل های جدید برای همه شرکت های استرالیایی که با دارایی های دیجیتال سروکار دارند، ارائه شود.

استفان جونز، خزانه دار استرالیایی، در سخنرانی در رویداد بررسی مالی استرالیا در 16 اکتبر، گفت: رژیم جدید بر سه حوزه اصلی تمرکز دارد: ارائه چارچوبی برای رشد و نوآوری صنعت، ارائه اطمینان نظارتی برای ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری، و اطمینان از مصرف کنندگان روزمره و آنها. دارایی ها همچنان محافظت می شوند.

کارولین بولر، مدیر عامل شرکت BTC Markets به کوین تلگراف گفت که از رسیدن به یک “نقطه عطف مهم” جدید در فرآیند نظارتی خوشحال است و قوانین را پیشرفت مثبتی برای صنعت ارزهای دیجیتال در استرالیا می داند.

این گام بعدی عالی برای اقتصاد استرالیا است. دارایی های دیجیتال به وضوح آینده خدمات مالی هستند. باولر گفت، ضروری است که کشور با همتایان بین المللی ما با یک چارچوب نظارتی قوی همگام شود.

به طور مشابه، آدریان پرزلوزنی، مدیر عامل ایندیپندنت رزرو، توصیه‌های دولت فدرال برای اعمال مقررات و تغییر سیاست قوی‌تر را ستود و به کوین تلگراف گفت که این پیشنهادات جدید می‌تواند به بازگرداندن اعتماد به صنعت کریپتو کمک کند.

ما قویاً معتقدیم این تغییرات باعث افزایش سرمایه گذاری، اطمینان به صنعت و در نهایت افزایش حمایت از مصرف کننده خواهد شد.

آدام پرسی، مشاور کل Swyftx نیز با بسیاری از پیشنهادات وزارت خزانه داری موافقت کرد و گفت که تمرکز اصلی باید بر روی اطمینان از اینکه سرمایه گذاران رمزارز می توانند با خیال راحت به مزایای فناوری بلاک چین دسترسی داشته باشند، باشد، در حالی که فضا را برای نوآوری باز می کند.

با این حال، جاناتون میلر، مدیر عامل کراکن استرالیا، به کوین تلگراف گفت که نگران است قوانین جدید صنعت کریپتو را در جعبه ای به شکل TradFi قرار دهد.

میلر گفت: «استرالیا در حال حاضر در وضعیت ناخوشایندی قرار دارد که تنظیم مقررات آن زمان زیادی را از ما گرفته است، بنابراین ما در حال اتخاذ رویکرد گنجاندن رمزنگاری در مقررات خدمات مالی موجود هستیم.

مرتبط با: سناتور براگ – رد لایحه کریپتو استرالیایی ها را در معرض “بازار غیرقابل تنظیم” قرار می دهد

با این حال، میلر اذعان کرد که این مقاله مشاوره گامی در جهت درست در ارائه یقین نظارتی بسیار مورد نیاز، به ویژه برای شرکت‌های رمزنگاری فعال در خاک استرالیا است.

او افزود: «ما در پیاده‌سازی چارچوب رمزنگاری از همتایان جهانی خود عقب هستیم، بنابراین من از نیاز به داشتن چیزی بومی برای ارائه اطمینان به پلتفرم‌هایی مانند ما قدردانی می‌کنم.

لیام هنسی، شریک Clyde & Co، یک شرکت حقوقی بین‌المللی که به فرآیند مشاوره کمک کرد، گفت که جدیدترین پیشنهاد وزارت خزانه‌داری برای صنعت کریپتو استرالیا منطقی است.

هنسی توضیح داد که قوانین جدید به کشور کمک می‌کند تا با حوزه‌هایی مانند اتحادیه اروپا که در تلاش‌های خود برای تنظیم بهتر ارزهای دیجیتال جلوتر هستند، عقب بیفتد.

علاوه بر این، خدمات مالی استرالیا (AFS) گفت که رژیم مجوز می‌تواند بسیار پیچیده باشد، به این معنی که صرافی‌های محلی ارزهای دیجیتال و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی دیجیتال باید از هم اکنون برنامه‌های خود را آماده کنند.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم




نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید