رگولاتور استرالیا از صرافی کریپتو به دلیل محصول معاملات حاشیه شکایت کرد


رگولاتور ادعا کرد که Bit Trade، ارائه‌دهنده استرالیایی Kraken، قبل از ارائه محصول تجاری حاشیه خود به مشتریان استرالیایی، نتوانسته است یک بازار هدف را شناسایی کند.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) دادرسی جریمه مدنی را علیه Bit Trade، ارائه دهنده صرافی کریپتو کراکن در استرالیا، به دلیل عدم رعایت تعهدات طراحی و توزیع برای یکی از محصولات تجاری خود آغاز کرده است.

طبق بیانیه مطبوعاتی ASIC در 21 سپتامبر، تنظیم کننده مالی استرالیا ادعا کرده است که Bit Trade، ارائه دهنده صرافی کریپتوکارنسی مستقر در ایالات متحده، قبل از ارائه محصول تجاری حاشیه خود به مشتریان استرالیایی، نتوانسته یک بازار هدف را شناسایی کند.

تعهدات طراحی و توزیع (DDO) یک الزام قانونی برای شرکت های ارائه دهنده محصولات مالی در استرالیا است. تعهدات، الزاماتی را برای شرکت ها تعیین می کند تا محصولات مالی را طراحی کنند که نیازهای از پیش تعیین شده مشتریان را برآورده کند و آنها را در چارچوب یک برنامه خاص توزیع کند.

ASIC در بیانیه ای گفت: “ASIC ادعا می کند که محصول معاملات حاشیه بیت ترید یک تسهیلات اعتباری است زیرا به مشتریان اعتبار ارائه می دهد تا در خرید و فروش دارایی های رمزنگاری خاص در صرافی Kraken استفاده شود.”

به گفته ASIC، بیت ترید از ژانویه 2020 محصول تجاری حاشیه خود را از طریق صرافی Kraken به مشتریان استرالیایی ارائه می دهد. علاوه بر این، تنظیم کننده ادعا کرد که حداقل 1160 مشتری استرالیایی از معاملات اعتباری بیت ترید از زمان شروع DDO در اکتبر 2021 استفاده کرده اند. محصول و در مجموع حدود 12.95 میلیون دلار زیان دیده بود.

سارا کورت، معاون رئیس ASIC گفت: «این تراکنش‌ها باید به صنعت کریپتو پیامی ارسال کند که محصولات همچنان توسط ASIC بررسی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که آنها با تعهدات نظارتی برای حمایت از مصرف‌کنندگان مطابقت دارند.»

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید