استرالیا پذیرای ایده CBDC به عنوان آینده پول است: RBA


معاون فرماندار RBA در سخنرانی خود خاطرنشان کرد که پروژه‌های آزمایشی CBDC چندین حوزه کلیدی را برجسته می‌کنند که CBDCها می‌توانند مزایای زیادی ارائه دهند.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) پذیرای ایده استفاده از ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی (CBDC) به عنوان آینده پول است، جایی که CBDC یک شکل توکن شده از ذخایر بانک مرکزی را نشان می دهد.

برد جونز، معاون فرماندار RBA (سیستم مالی) در سخنرانی خود با عنوان “آینده ای توکن شده برای سیستم مالی استرالیا” ضمن صحبت در مورد فرصت ها و چالش های ناشی از توکن سازی دارایی ها و پول در عصر دیجیتال، مسائل مالی را روشن کرد. طرح پیشنهادی برای استفاده از CBDC به عنوان نوعی پول.

جونز سخنرانی خود را با توضیح استفاده از انواع مختلف پول در طول تاریخ و چگونگی تکامل ابزارهای مالی در طول زمان آغاز کرد. جونز در حالی که در مورد توکن‌سازی و انواع پول توکن‌شده در عصر مدرن صحبت می‌کرد، به استیبل کوین‌ها و CBDCها اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد که «استیبل کوین‌های صادر شده توسط مؤسسات مالی با نظارت و دارایی‌های با کیفیت بالا (یعنی اوراق قرضه دولتی و ذخایر بانک مرکزی) می‌توانند به طور گسترده برای تسویه تراکنش‌های توکن‌شده استفاده شوند، اما به دلیل فقدان قوانین نظارتی، این استیبل‌کوین‌ها منتشر می‌شوند. توسط ایالات متحده.” مهمانی های خصوصی اغلب با خطرات حمایتی همراه هستند. بنابراین، CBDC ها در قالب سپرده های بانکی توکن شده می توانند به شکل خوبی برای پرداخت تراکنش تبدیل شوند.

معاون رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سپرده های صادر شده توسط بانک های مختلف در حال حاضر به طور گسترده تسویه و (به طور معادل) در ترازنامه بانک مرکزی تسویه شده است، معرفی سپرده های بانکی توکن شده تغییر جزئی در رویه فعلی خواهد داشت. پرداخت بین دو طرف با استفاده از سپرده های توکن شده همچنان از طریق انتقال مانده های ES (یا CBDC عمده فروشی) بین پرداخت کننده و بانک گیرنده انجام می شود.

مرتبط با: چین پارک صنعتی را برای توسعه CBDC یوان دیجیتال در شنژن افتتاح کرد

معاون فرماندار RBA همچنین برخی از یافته‌های برنامه آزمایشی CBDC را به اشتراک گذاشت، از جمله تعدادی از زمینه‌هایی که CBDC می‌تواند به پرداخت‌های عمده‌فروشی ارزش بیافزاید، مانند تسهیل تسویه حساب اتمی در بازارهای دارایی توکن‌شده. پروژه آزمایشی همچنین فرصت‌های یک CBDC عمده‌فروشی را برجسته می‌کند تا به عنوان مکملی برای اشکال جدید پول دیجیتال صادر شده خصوصی، یعنی سپرده‌های بانکی توکن‌شده و استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دارایی عمل کند.

مجله: آسیا اکسپرس: دلیل واقعی جنگ چین با کریپتو، اشتباه شرم آور قاضی 3AC است.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید